Заява на продовження відстрочки: зразок, коли подається та які документи необхідні

заява на продовження відстрочки

Володимир Зеленський підписав закон про продовження воєнного стану і мобілізації в Україні з 8 лютого до 9 травня 2025 року. Військовозобов’язані особи, строк відстрочок яких закінчується, повинні подати заяву на продовження відстрочки.

Як продовжити відстрочку від мобілізації, яка закінчилась, та який вигляд має заява на відстрочку — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Заява на продовження відстрочки: коли подавати

Постановою Кабінету міністрів України № 560 від 16 травня 2024 року Про затвердження порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період врегульований порядок призову громадян на військову службу та порядок надання відстрочки.

Згідно з п. 60 цієї постанови, для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаний, з виданням указу президента про продовження строку проведення мобілізації, має подати (надіслати) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі.

Отже, відповідно до законодавства України, військовозобов’язані, які мають підстави для відстрочки від мобілізації, повинні своєчасно подбати про її продовження, тобто до спливу попередньо встановленого строку. Це забезпечить законне перебування в статусі відстроченого та дасть можливість уникнути можливих правових наслідків.

Заява на продовження відстрочки: зразок та як написати

Після видання указу президента про продовження строку проведення загальної мобілізації військовозобов’язаний повинен написати відповідну заяву на продовження відстрочки.

Зразок заяви можна знайти у додатку 4 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації.

Після цього необхідно зібрати відповідний пакет документів, який надає право на відстрочку.

Юристи Безоплатної правової допомоги зазначили, що необхідності подавати заново ті ж документи, які подавалися разом із заявою на відстрочку, не потрібно, якщо ситуація не змінилась. Оскільки постанова № 560 цього не вимагає.

Наприклад, якщо мова йде про багатодітного батька, то документи, найімовірніше не знадобляться, достатньо буде лише заяви. Те саме стосується і військовозобов’язаних, які мають дружину з інвалідністю, тобто є певна причина встановлення інвалідності, яка не змінилася.

Проте, якщо обставини можуть змінитися (наприклад, для отримання відстрочки студентами чи викладачами), тоді необхідно підготувати відповідні документи.

Чи потрібно подавати повний пакет документів саме у вашому випадку, краще уточнити в ТЦК та СП.

Якщо така необхідність є, то окрім заяви потрібно подати засвідчені копії документів, що підтверджують право на відстрочку, наприклад, це можуть бути:

  • довідка військової комісії (для осіб з інвалідністю);
  • свідоцтва про народження дітей (для багатодітних батьків);
  • документи, що підтверджують навчання (для студентів).

Зверніть увагу! Перелік документів залежить від конкретних підстав для відстрочки.

Порядок подання заяви:

Згідно з постановою, подати заяву можна:

  • особисто;
  • надіслати поштою до відповідного ТЦК та СП;
  • через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (наразі проводиться бета-тестування сервісу).

Комісія перевірить інформацію за допомогою реєстру. Якщо інформації (документів) буде недостатньо, тоді ТЦК та СП направить військовозобов’язаній особі повідомлення про необхідність подання додаткових документів.

На час розгляду документів на відстрочку мобілізація не дозволяється. Певні строки розгляду не встановлені.

Зразок заяви на продовження відстрочки має такий вигляд:

Читайте також
Хто не підлягає мобілізації у 2025 році: перелік категорій осіб
Юлія Гайдук редакторка стрічки
Категорії: Україна