Якщо ми не в НАТО, то НАТО повинно бути в Україні – Зеленський

Вступ України в НАТО: Зеленський назвав альтернативу

Підсумки Саміту НАТО у Вашингтоні

Альтернативою вступу України до НАТО є розташування військ Північноатлантичного блоку на українській території.

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю британському виданню The Guardian.

Членство України в НАТО

За словами очільника держави, членство України в НАТО – це насамперед в інтересах самого Північноатлантичного блоку.

Зеленський заявив, що на сьогодні війська країн НАТО значно менші за армію Росії. Крім того, росіяни у 2025 році будуть збільшувати свою армію на 12-15 дивізій. Це поповнить армію РФ на 150 тис. військових. Найбільш імовірно, що тренувати цей особовий склад будуть на території Білорусі.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що військове вторгнення Росії в Україну у 2022 році також відбувалося з території Білорусі. І якщо у 2025 році росіяни в Білорусі будуть навчати свої війська, то цілком ймовірно, після російська армія може піти на Польщу чи Литву.

Читайте також
Якщо війну в Україні заморозять, РФ нападе на Європу за 5 років – розвідка Данії

Військовий контингент в Україні

За словами президента, Україна не підтримує присутність військ ООН як військового контингенту після завершення повномасштабної війни.

– Ми за контингент, якщо це є частина гарантій безпеки. Підкреслю, без Америки це неможливо, без Америки гарантії безпеки – це не гарантії безпеки у повному обсязі, якими вони повинні бути, – пояснив Володимир Зеленський.

Водночас він зауважив, що інтеграція України до НАТО буде найдешевшим варіантом. Бо в іншому випадку Україні потрібно розширювати повітряний флот, більше систем ППО Patriot, більше пакетів ракет тощо.

– Якщо ми не в НАТО, то НАТО повинно бути в Україні. Яка армія у РФ? 1,5 млн буде на 2025 рік. Армія України повинна бути як мінімум 1,5 млн. Нам потрібно 1,5 млн. У нас 1 млн, нам дадуть 500 тис.? Їх стільки немає, немає такої кількості в Європі, – наголосив президент.

За словами президента, Україна повинна мати таку ж армію, як і Росія. Крім того, наші війська треба не лише фінансувати, а й озброювати.

Попри те, що президенту Дональду Трампу не подобається ідея приєднання України до НАТО, все ж Київ погоджується, що на оборону необхідно витрачати щонайменше 5% від ВВП.

– Це потрібно вже Європі – збільшувати виробництво, кількісний і якісний склад своєї армії. Тому ідея Макрона (президента Франції, – Ред.), я говорю, якщо це частина – так, якщо буде 100-150 тис. військових з Європи, так. Але все одно, ми не вийдемо на ту кількість армії, яка у Росії, – пояснив Володимир Зеленський.

Читайте також
Відрядження миротворців в Україну обговорять на Мюнхенській конференції – NYT
Марта Бондаренко редакторка стрічки
Категорії: Україна