Україна матиме ще 2 гігавати електроенергії: Зеленський про добудову ХАЕС

ХАЕС

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський здійснив робочу поїздку на Хмельницьку атомну електростанцію, де ознайомився з перебігом будівництва третього енергоблока та провів нараду щодо стану енергосистеми країни.

Про це повідомляє сайт ОП.

Будівництво третього енергоблока ХАЕС: деталі

– Сьогодні “атомка”, як ви знаєте, – реальна база для того, що в Україні є світло, є електрика, є життя. І це дуже важливо. Це те, що, я вважаю, зберегло в принципі нашу державу, особливо в ці три складні зими, – наголосив Зеленський.

Глава держави підкреслив, що добудова двох енергоблоків на ХАЕС дозволить компенсувати щонайменше 2 ГВт електроенергії, що дорівнює поточному дефіциту, спричиненому російськими атаками на енергетичну інфраструктуру.

– І тому ці 2 гігавати – це стале світло, стала електрика. А в мирний час – він обов’язково буде – це дасть нам змогу підтримувати бізнес. Я думаю, навантаження на них буде менше, ніж зараз. Сьогодні вони допомагають, щоб у людей електрика була не такою дорогою, – зазначив президент.

За підрахунками, після завершення будівництва ХАЕС стане найбільшою атомною станцією в Європі з потужністю 6,4 ГВт. Це дозволить не лише забезпечити українців доступною електроенергією, а й експортувати її в інші країни. Крім того, розширення станції створить додаткові робочі місця.

Доповіді про захист об’єктів критичної інфраструктури

Під час наради на Хмельниччині міністр енергетики Герман Галущенко доповів про перспективи розвитку атомної енергетики в Україні та ключові результати, які принесе завершення будівництва енергоблоків на ХАЕС.

Виконувач обов’язки командувача Повітряних сил ЗСУ Анатолій Кривоножко повідомив про заходи із захисту критичної інфраструктури, зокрема про кількість мобільних вогневих груп та зміцнення системи ППО.

Також начальники Хмельницької та Рівненської обласних військових адміністрацій Сергій Тюрін і Олександр Коваль розповіли про додаткові кроки для посилення безпеки атомних об’єктів у регіоні.

Хмельницька АЕС є однією з найважливіших атомних станцій України. Наразі вона має два енергоблоки, а після завершення будівництва ще двох блоків її потужність значно зросте. В умовах війни атомна енергетика залишається ключовою для стабільного забезпечення країни електроенергією.

Дивіться також
Як Хмельницька АЕС може посилити енергетику України і стати найбільшою в Європі
Ірина Гамалій редакторка сайту
Категорії: Україна