У саудівському місті Джидді розпочалася зустріч української та американської делегацій.
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
Переговори у Саудівській Аравії
Це буде перша офіційна зустріч Києва та Вашингтона після суперечки між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.
Ключовими темами зустрічі стануть шлях до миру та двосторонні відносини України та США.
Українську делегацію представляють керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умеров та заступник керівника Офісу президента Павло Паліса.
З американського боку – держсекретар США Марко Рубіо, радник президента США з національної безпеки Майкл Волц та спецпредставник президента США у справах Близького Сходу Стівен Віткофф.
Нагадаємо, що місяць тому делегації США та Росії зустрічалися в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, але без представників України чи країн Європи.
Очікування та позиція України
Україна прагне миру і готова вести переговори, щоб припинити війну, заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак, розпочинаючи переговори зі своїми американськими колегами.
– Ми готові зробити все, щоб досягти миру, – заявив він журналістам.
За даними джерел The Financial Times, під час зустрічі у Саудівській Аравії українська делегація запропонує часткове припинення вогню з Росією – це стосується дронових та ракетних ударів, а також ведення бойових дій у Чорному морі.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск написав у соцмережах про важливість сьогоднішніх американсько-українських переговорів у Джидді: Дорогі американці, дорогі українці, не втрачайте цей шанс. Весь світ спостерігає за вами сьогодні в Джидді. Успіхів вам!
Позиція США
Раніше держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Україні доведеться піти на поступки щодо територій, які РФ окупувала з 2014 року. За його словами, Росія не зможе завоювати всю Україну, але й очевидно, що Україні буде надто складно змусити росіян повернутися туди, де вони були у 2014 році.
Президент США Дональд Трамп заявив, що на сьогодні ані Росія, ані України не мають карт для ведення переговорів про завершення війни.
Видання The Economist зазначає, що для України будь-яка мирна угода, яка обмежує можливості нарощення озброєння, примушує юридично визнавати окупацію територій або взагалі втручання у внутрішню політику України, зокрема наполягання на виборах, є неприйнятною для Києва.