Директор Агенції оборонних закупівель Арсен Жумаділов пояснив, що потрібно для масштабування виробництва українського аналога ударного дрона Шахед.
Про це він розповів в інтерв’ю ведучому ICTV Вадиму Карп’яку для телемарафону Єдині новини.
Що потрібно для масштабування виробництва Шахедів
– Це технологія, яка потребуватиме, найімовірніше, іншого підходу. Тобто є один підхід – де ми говоримо про ринок, де є споживачі. Є другий підхід – де ми як держава маємо у планово-адміністративному порядку сформулювати своє замовлення на певну технологію і переконатися у тому, що на цей запит відреагує ринок. Цей ринок має між собою об’єднатися, – пояснив він.
За його словами, інженерні команди декількох виробників мають домовитись про те, що вони працюватимуть спільно для виконання такого держзамовлення.
– Станом на зараз інструментарій, який має держава для підтримання такої розробки, доволі обмежений, або, я б сказав, що дуже обмежений. Хоча суто в сенсі законодавчих змін, це не така вже й складна історія, – зауважив Жумаділов.
Він наголосив, що це питання необхідно ретельно продискутувати з Генштабом, Міноборони, з ринком тощо.
Наприкінці 2023 року тодішній міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що в Україні серійно виробляють п’ять аналогів ударних дронів Shahed-136/131.