У Брюсселі США підтвердили головний принцип “нічого про Україну без України” – Каллас

Кая Каллас

Фото: Getty Images

Чинність принципу “нічого про Україну без України”, а також розуміння того, що будь-які рішення з безпеки Європи мають відбуватися за згодою європейських країн, підтвердив держсекретар США Марко Рубіо.

Таку заяву він зробив під час зустрічі з європейськими союзниками по НАТО у Брюсселі, повідомила перед початком засідання Євроатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ висока представниця ЄС із зовнішніх справ й політики безпеки Кая Каллас.

– Було підкреслено, що нічого не може вирішуватися про Україну без України, а Україна й Європа мають погодитися, які б питання не обговорювалися. Тому що це відбувається в Європі. Так. США дали нам такі запевнення, – сказала вона.

Каллас зауважила, що НАТО залишається основою колективної оборони, та додала, що оголошення США про те, що вони є відданими цілям військового блоку, є дуже важливим для всіх союзників.

– Вчора ми чули державного секретаря Рубіо, який сказав, що США залишаються відданими НАТО, але європейські країни мають бути сильнішими. Це точно те, що ми робимо. Ми маємо Білу книгу з європейської оборони, ми говоримо, як розблокувати фінансування, щоб зробити більше для оборони та для розвитку спроможностей.

Це йде поряд із досягненням визначених НАТО цілей з розвитку спроможностей. У результаті ми маємо сильніше НАТО, і саме така наша ціль, – сказала висока представниця ЄС.

РФ є головною загрозою безпеки Європи

Вона наголосила, що агресивність РФ залишається основною загрозою для європейської безпеки та для стабільності усього євроатлантичного простору.

– Картина доволі очевидна. Росія атакувала іншу країну та не відмовляється від власних цілей. Вона витрачає понад 9% ВВП на свої війська і захоче використати їх знову. Якщо ми не будемо достатньо сильними, якщо ми не зробимо нашу домашню роботу, коли йдеться про оборонні витрати, то ми опинимося під загрозою самі. Це є також глобальним питанням, тому що всі агресори у світі дуже уважно спостерігають за цією ситуацією просто зараз, – сказала Каллас.

Нагадаємо, що 4 квітня у Брюсселі проходить зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, які обговорюють шляхи для зміцнення системи оборони й стримування військового блоку та нарощування допомоги для України.

3 квітня у Брюсселі за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги відбулося засідання Ради Україна – НАТО.

Як напередодні зустрічі повідомляв державний секретар США Марко Рубіо, 2-4 квітня у НАТО обговорять забезпечення тривалого миру в Україні.

Читайте також
Україна має дуже сильні оборонні позиції, про поразку у війні не йдеться – генерал НАТО
Маліновська Ангеліна редакторка стрічки
Категорії: Україна