Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що запропонована Україні угода у сфері видобутку корисних копалин є взаємовигідною для обох сторін.
Про це він повідомив в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону.
Бессент розраховує на підписання угоди
Чиновник висловив сподівання на швидке завершення перемовин і підписання угоди. Водночас він припустив, що можуть виникнути перешкоди з боку осіб, які наразі отримують прибутки з цих ресурсів.
– Ми очікуємо на українську технічну команду на початку наступного тижня, і я сподіваюся, що ми зможемо підписати цю угоду і повернутися до взаємовигідної ситуації, – зазначив міністр.
Очільник Мінфіну США наголосив, що угода щодо надр є частиною мирного плану президента Дональда Трампа, метою якого є стратегічне партнерство та зближення США й України.
За словами Бессента, угода також стане символом для керівництва РФ, що Сполучені Штати не залишать Україну.
Підписання угоди також покаже американському народу, що є економічна зацікавленість і що кошти не надаються просто так, як було в історії USAID.
– Отже, Україна досягає успіху, ми досягаємо успіху, тобто це може бути довгострокове партнерство, – сказав глава Мінфіну США.
Угода про надра – економічне партнерство
Скотт Бессент висловив жаль через те, що, за його словами, президент України Володимир Зеленський зіпсував можливість підписати угоду під час зустрічі з Дональдом Трампом у Білому домі.
Проте він запевнив, що рішучість реалізувати домовленість залишається незмінною.
– Одна з найкращих речей в угоді – вона гарантує, що гроші надійдуть до американського народу та українського народу. Це не була одна з тих хижацьких китайських угод: ось вам позика, ви ніколи не зможете її повернути, ми отримаємо ось це. Це справжнє економічне партнерство, – наголосив Бессент.
За його словами, опір угоді з боку нинішніх бенефіціарів доходів від копалин є однією з головних перешкод.
Міністр також висловив сподівання, що затримка з підписанням була радше випадковістю, ніж системною проблемою, й що ситуацію вже вдалося скоригувати.
Він відзначив професіоналізм частини українських посадовців з оточення Зеленського та Кабміну.
– Президент Трамп хотів укласти цю угоду з українцями, щоб потім мати змогу звернутися до російського керівництва і показати їм, що ми підтримуємо українців, але на економічній основі. Тоді росіяни також будуть зацікавлені сісти за стіл переговорів. І тому послідовність була порушена, але я гадаю, що ми можемо це виправити, – сказав Бессент.
Він також закликав не надто зосереджуватися на сумах фінансової допомоги, адже в разі реалізації угоди ці цифри будуть незначними на тлі потенційного економічного зростання.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський зазначив, що майбутня угода про корисні копалини з США повинна бути справедливою та партнерською.
За його словами, вже обрано юридичну компанію, яка супроводжуватиме угоду про корисні копалини зі Сполученими Штатами.