На боці російської армії воює щонайменше 155 громадян Китаю, однак їх кількість може бути вище.
Про це під час зустрічі із журналістами 9 квітня повідомив президент Володимир Зеленський.
В Україні на боці РФ воює щонайменше 155 китайців
– Китайське питання серйозне. Є 155 людей з прізвищами, з паспортними даними, – 155 громадян Китаю, які воюють проти українців на території України. Ми збираємо інформацію, вважаємо, що їх більше, набагато. По цих 155 є паспортні дані, звідки вони, їх китайські документи, вік тощо. Також місця служби: 70-й, 71-й, 255-й мотострілецькі полки тощо, – повідомив президент.
Глава держави каже, що Росія вербує китайців, зокрема, через соцмережі. Наприклад через Тік-Ток чи інші китайські соціальні мережі активно шириться пропаганда РФ.
– Офіційний Пекін про це знає. Росіянами через китайські соцмережі розповсюджуються рекламні ролики про вербування. Не таємне вербування – це важливо. Може, є ще і таємне, – додав Зеленський.
Після того, як громадян Китаю вербують, вони переїжджають до Москви їм проводять декілька медичних обстежень, після чого на 1-2 місяці відправляють у навчальні центри, повідомив президент.
– Воюють вони на території України. Отримують міграційні картки, а також картку платіжної системи Мир, на яку отримують, відповідно, гроші, – сказав він.
Як пише Інтерфакс-Україна із посиланням на джерела в українській спецслужбі, китайські громадяни несуть службу в таких підрозділах армії РФ, як:
- у 255 мотострілецькому полку,
- 136 окремій мотострілецькій бригаді,
- 4 окремій мотострілецькій бригаді,
- 7 військовій базі,
- 70 мотострілецькому полку,
- 85 окремій мотострілецькій бригаді,
- 103 мотострілецькому полку,
- 1525 окремому резервному батальйоні.
Також понад 10 китайців проходять відбір на військову службу до складу 33 мотострілецького полку 20 мотострілецької дивізії.
Україна взяла у полон громадянин Китаю
Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що на території Донецької області було взято у полон двох громадян Китаю. За словами президента, китайців у складні російської армії значно більше, ніж двоє.
МЗС України викликало посла Китаю для пояснень.
Вже наступного дня, 9 квітня, офіційний Пекін відреагував на взяття у полон китайських громадян, заявивши, що “перевіряє ситуацію” разом із Україною.
Там вкотре повторили свою позицію щодо того, що Китай нібито не планує втручатись у війну Росії проти України.