Україна прагне продовження транспортного безвізу з ЄС – Шмигаль

Денис Шмигаль

Фото: Урядовий портал

Україна прагне продовження “транспортного безвізу” з ЄС, оскільки це рішення дасть змогу нашим перевізникам без додаткових дозволів продовжувати працювати.

Про це на пресконференції з представниками Єврокомісії заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зауважив, що на переговорах із главою дипломатії ЄС Каєю Каллас і єврокомісаром із питань розширення Мартою Кос обговорювали питання об’єднання інструментарію Угоди про асоціацію з переговорним процесом про вступ України до блоку.

– Таким чином, отримаємо низку переваг від інтеграції до внутрішнього європейського ринку ще до приєднання до ЄС, – сказав Шмигаль.

За словами прем’єра, йдеться про лібералізацію торгівлі та збереження її обсягів і динаміки. Від такого процесу виграє як Україна, так і країни ЄС.

– Очікуємо продовження Угоди між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспортом до кінця 2025 року. Таким чином, українським перевізникам і далі не потрібні будуть окремі дозволи, – додав Шмигаль.

Крім того, Шмигаль окремо подякував ЄС за “Шляхи солідарності”, які блок створив у відповідь на блокаду Чорного моря Росією, і які врятували економіку й аграрний сектор України та багато країн, яким необхідна була українська продукція.

Угода ACAA

До того ж, Шмигаль зауважив, що Україна прагне приєднатися до Угоди ACAA (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products), яка дасть змогу українським промисловим товарам не проходити додаткові процедури сертифікації в ЄС.

– Ініціювання офіційної оцінки ЄС щодо виконання експертних рекомендацій – важливий крок у цьому напрямку, – сказав він.

Шмигаль додав, що Україна також прагне отримати режим внутрішнього ринку з ЄС у секторі електронних комунікацій і поступово інтегруватися в Єдиний цифровий ринок ЄС.

Українська влада очікує оцінки Єврокомісією національного законодавства у сфері роумінгу.

У ЗМІ пишуть, що ЄС нібито не планує продовжувати “торговельний безвіз” з Україною після того, як його дія завершиться 5 червня.

Джерела журналістів розповіли, що блок може залишити торговельні преференції тільки для деяких українських товарів, які імпортують країни ЄС.

– Починаючи з 6 червня, автономні торговельні заходи – торговельні преференції для України, запроваджені ЄС після початку повномасштабної агресії РФ, закінчаться. Умови повернуться до довоєнних. Закінчаться як торговельні преференції, так і обмежувальні заходи, що нині встановлені проти ряду товарних найменувань, таких як м’ясо курки, яйця, мед і так далі, – розповів співрозмовник Європейської правди.

Один з європейських посадовців, обізнаний з перебігом перемовин щодо торгівлі між Україною та ЄС, повідомив, що обговорюється ідея залишити торговельні преференції для деяких найменувань українського експорту в ЄС, таких, як сталь.

Читайте також
Україна отримала новий транш від ЄС у розмірі €1 млрд
Маліновська Ангеліна редакторка стрічки
Категорії: Україна