Зеленський: Україна готова купити у США 10 Patriot за $15 млрд

ЗРК Patriot, Патріот

Фото: Генштаб ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий придбати у Сполучених Штатів десять систем протиповітряної оборони Patriot на суму 15 мільярдів доларів. Деякі європейські країни готові долучитися до фінансування.

Про це він сказав в інтерв’ю CBS.

Україна готова купити у США Patriot

Зеленський підкреслив, що обіцяні на саміті НАТО у Вашингтоні додаткові системи Patriot Україна так і не отримала.

– Я поважаю вибір США, але коли Штати нам такі системи не дали або не продали, ми готові на будь-який формат, питання не в грошах, – зазначив президент.

Він наголосив, що європейські партнери висловили готовність допомогти фінансово у цьому питанні.

Водночас, за словами Зеленського, Вашингтон наразі не бачить можливості реалізувати таку угоду.

Він також розповів, що під час розмови з президентом Дональдом Трампом пропонував різні варіанти вирішення цього питання:

– У вас багато систем Patriot, у вас є виробництво. Одна система коштує півтора мільярда доларів. Ми готові купити хоча б десять систем, щоб закрити деякі міста, тільки цивільних, центри міст, там, де скупчення людей. Це 15 мільярдів. Ми готові заплатити ці 15 мільярдів. Ми знайдемо ці гроші і все будемо сплачувати, – сказав Зеленський.

Ще один можливий варіант — передання Україні ліцензій на виробництво систем і ракет до них. За словами Зеленського, він неодноразово порушував це питання як перед нинішньою, так і попередньою адміністрацією США.

Також президент нагадав про американські системи Patriot, розміщені в різних країнах Близького Сходу, Європи та Азії, де наразі немає активних бойових дій і які могли б бути передані Україні.

– Ми були готові отримати їх навіть в оренду. Форматів, як це забезпечити, багато. Потрібне бажання, – додав він.

Нагадаємо, Польща підписала зі США контракт на $2 млрд на програму протиповітряної оборони із закупівлею зенітно-ракетних комплексів Patriot.

Читайте також
Україні необхідно 10 систем ППО Patriot – Зеленський
Анастасія Кожушко редакторка стрічки
Категорії: Україна