Українська, французька, німецька та британська делегації обговорили із представниками США у Парижі питання завершення війни та гуманітарні аспекти, як-от обмін військовополоненими та цивільними особами з Росією.
Повторна подібна зустріч може відбутися вже наступного тижня.
Про це керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розповів 17 квітня в ефірі телемарафону Єдині новини.
Зустріч України, Європи і США у Парижі
Як повідомив керівник ОПУ, сьогодні у Парижі відбулася не просто чергова зустріч делегацій з України та США, це було у форматі переговорів, який став незвичним для останнього часу.
За його словами, у переговорах окрім США брали участь представники Коаліції охочих – німці, британці та французи.
Андрій Єрмак пояснив, що йдеться про серію зустрічей, в межах чого делегація США спочатку окремо бачилась із країнами з Коаліції, а вже потім відбулася спільна зустріч. Як стверджує керівник ОПУ, головною темою під час діалогу було досягнення справедливого миру для України, припинення вогню та питання безпекових гарантій.
– Головний результат – це те, що утворився такий формат. Я гадаю, що він буде дуже ефективним. Наступна зустріч відбудеться дуже скоро, можливо, наступного тижня. Ми продовжимо консультації, – сказав він.
Єрмак також каже, що учасники обговорили деталі, зокрема імовірних сценаріїв, якщо режим припинення вогню буде порушено.
За його словами, усіма сторонами була висловлена готовність спільно працювати та якомога швидше встановити мир в Україні.
Окремо він повідомив, що обговорювалась гуманітарна складова, серед іншого – обмін військовополонених, цивільних та депортованих дітей.
– Безумовно, на столі сьогодні залишається і наше членство в НАТО – ніхто цього не відкидає. Це наша мета, і вона не зміниться. Але ми реалісти й розуміємо: це можливо лише за наявності консенсусу, якого наразі немає. Сьогодні ми обговорюємо різні варіанти, – заявив Єрмак.
Нагадаємо, перед цим спецпредставник президента США з питань України і РФ Кіт Келлог зустрівся із Єрмаком та українським міністром оборони Рустемом Умєровим у Парижі.
Келлог за підсумками обговорень повідомив, що це одна з “продуктивних зустрічей” у французькій столиці щодо питання припинення війни РФ проти України.