Президент США Дональд Трамп вважає, що американсько-українську угоду про корисні копалини та енергетику може бути підписано через тиждень, наступного четверга.
Про це Трамп заявив під час зустрічі з прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні в Овальному кабінеті 17 квітня.
Підписання угоди про копалини між США та Україною
– У нас є угода щодо корисних копалин, яка, гадаю, буде підписана в четвер… І я припускаю, що вони будуть дотримуватися угоди, – сказав Трамп.
Він додав, що на його думку “ми наближаємося до досягнення миру в Україні”.
– Відповідь Росії буде отримана на цьому тижні, а після цього ми ухвалимо рішення, – заявив глава Білого дому.
Ця заява Трампа повертає увагу до угоди, яка зірвалася після того, як президент України Володимир Зеленський невдало з’їздив до Вашингтона, оскільки посперечався із Трампом в Овальному кабінеті.
Угода з’явилася в той час, коли Дональд Трамп вагався, чи звинувачувати Москву і Київ у нездатності припинити війну, яка почалася з повномасштабного вторгнення Росії. Трамп вимагав укладення спільної американсько-української угоди про розвиток як компенсацію за зброю та іншу допомогу, яку США надали за часів його попередника Джо Байдена.
Трамп не вважає Зеленського відповідальним за війну
Водночас Дональд Трамп відступив від своїх нещодавніх заяв, в яких укотре заявив, що президент України Володимир Зеленський і колишній президент США Джо Байден є відповідальними за повномасштабне вторгнення РФ.
– Я не вважаю Зеленського відповідальним за війну, але я не в захваті від того, що почалася війна, – сказав Трамп.
Він додав, що незадоволений Зеленським через криваву ціну війни.
– Я б не сказав, що він зробив найкращу роботу. Я не його фанат, – сказав він.
Тим не менш, Трамп наголосив, що його увага зосереджена на тому, щоб змусити російського лідера Володимира Путіна погодитися на припинення бойових дій.
– Я намагаюся змусити його зупинитися, тому що, як ви знаєте, Росія набагато більша, – сказав Трамп.
Раніше президент Зеленський казав, що Україна та Сполучені Штати Америки мають намір 17 квітня укласти меморандум про наміри щодо майбутньої угоди щодо рідкісноземельних копалин.