PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Меркель хоче взяти під контроль банки Європи

Тісніше інтегруватися, щоб подолати фінансово-боргову кризу – такий вихід пропонує загальне європейське керівництво та лідери стійкіших до економічних негараздів країн.

Меркель хоче взяти під контроль банки Європи

Тісніше інтегруватися, щоб подолати фінансово-боргову кризу – такий вихід пропонує загальне європейське керівництво та лідери стійкіших до економічних негараздів країн.

 «Нам потрібна об’єднана Європа, нам потрібна більш об’єднана Європа. Але така, в якій фінансова звітність і контроль завжди будуть в одних руках. Не може бути так, що фінансова звітність – це загальна справа, а контроль – національна», – каже канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Зокрема йдеться про запровадження транскордонного контролю над найбільшими проблемними банками ЄС. За це виступають і Європейський центробанк, і Єврокомісія. А на думку німецького міністра фінансів Вольфганга Шойбле – необхідна найтісніша економічна інтеграція. Інакше всі мільярдні вливання підуть у трубу. Однак про допомогу вже просить не маленька Греція, а потужна Іспанія. Агентство «Фітч» понизило рейтинг одразу 18-ти банків цієї країни. Для підтримання банківської системи Іспанії потрібні 37-м мільярдів євро.

«Те, що іспанський уряд реально оцінив ситуацію й попросив європейські фінансові установи про допомогу, допоможе стабілізації. Адже тепер цілком зрозуміло, що іспанські банки потрібно повністю і належним чином капіталізувати», – говорить віце-президент Європейського центробанку Віктор Констанціо.

Тим часом у самій Іспанії ситуація загострюється. Представники найрізноманітніших професій все частіше виходять на акції протесту проти скорочень бюджетних видатків. Нині своє невдоволення політикою економії висловлюють шахтарі.

Також не всі політики проблемної Греції задоволені укладеною із Євросоюзом угодою про надання фінансової допомоги. Лідер партії лівого спрямування СІРІЗА нарікає, що іспанцям гроші дають на вигідніших умовах, ніж грекам. Він звинувачує колишній уряд у тому, що той піддався на шантаж економічно потужних членів ЄС.

«Погляньте на останні домовленості в Європі. Іспанія отримала допомогу без угоди про додаткову економію. А наш уряд не тільки виконував, усе, що йому наказували, не тільки не вів переговорів, але й сам висував дилеми, якими можна шантажувати, ще до того, як їх оголошувала Меркель», – каже лідер партії СІРІЗА Алексіс Ципрас.

Втім, такі заяви – це й частина передвиборної кампанії, бо завданням попереднього, тимчасового, уряду країни було укласти угоду про отримання допомоги від ЄС. Його виконано. Якими будуть подальші кроки, вирішуватиме нове керівництво Греції, яке оберуть у неділю.

//Оксана Лотоцька, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка