PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Урожай цього року буде «не дуже»

Урожай зернових в нинішньому році буде гірший, ніж  минулого

Урожай цього року буде «не дуже»

У зв’язку з погодними умовами урожай зернових в нинішньому році буде гірший, ніж  минулого, прогнозують в Укргідрометцентрі.

“В цілому якщо оцінювати ситуацію, вона гірша, ніж це було в минулому році, але далеко не гірша, ніж це було, наприклад, 2010 року або в інші року, коли ми мали масштабні посухи на території України”, – заявив начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда на брифінгу в понеділок в Києві, відповідаючи на питання журналістів.

За його словами, в західних регіонах України сформувалися досить складні агрометеорологічні умови – перезволоження ґрунту на тлі не дуже високого температурного режиму.

“Звичайно, це призводить до виникнення захворювань сільськогосподарських культур і поширення шкідників. І за рахунок цього, звичайно, будуть певні втрати врожайності”, – спрогнозував М.Кульбіда.

У південних, східних і частково центральних областях України на формування врожайності зернових культур негативний вплив має високий температурний режим (вище 30 градусів) при низькій вологості повітря, що обумовить формування зерна “не зовсім повноцінного – невеликого”. І це, як зазначив начальник Укргідрометцентру, приведе до певних втрат врожайності.

“Зрозуміло, що за таких умов, якість насіння, тобто насіннєвого матеріалу, який міг би бути використаний для посіву у наступному сільськогосподарському році, звичайно, суттєво погіршиться”, – заявляє М. Кульбіда.

Інтерфакс-Україна

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка