PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Звідки береться «Вітіна тисяча»

Напередодні у студії «Свободи слова» влада й опозиція говорили про гроші для людей – що вдалося зробити, а що ні.

Звідки береться «Вітіна тисяча»

Напередодні у студії «Свободи слова» влада й опозиція говорили про гроші для людей – що вдалося зробити, а що ні.

Соціальна відповідальність бізнесу та зобов’язання влади перед підприємцями. Виведення зарплат із тіні та підвищення пенсій. Курс гривні і виплата компенсацій за вкладами Ощадбанку СРСР.

Соціальний віце-прем’єр Сергій Тігіпко каже: понад півмільйона громадян отримали свою тисячу гривень компенсації, понад 200 тисяч спадкоємців отримали по 500 гривень.

Попереду – виведення з тіні зарплат. У конвертах – до 150 мільярдів гривень, які проходять повз пенсійний фонд.

«Ми підняли для 12 мільйонів 900 тисяч пенсіонерів пенсії, у травні вони все отримали. Я вас запевняю, вони постійно отримуватимуть тільки підвищені процентні виплати, тому що у нас це закладено в бюджеті. З 1 липня 600 тисяч військових-пенсіонерів починають отримувати підвищену пенсію на 10%», – звітує Тігіпко.

Опозиція критикує такі соціальні ініціативи: мовляв, влада керує виплатами у ручному режимі. Переконують: коли самі були на Печерських пагорбах, то не декларували соціальних ініціатив, а просто працювали в умовах жорсткої кризи.

«Грошей на сьогоднішні виплати немає. Бюджет пенсійного фонду дефіцитний, і дефіцит зростає. І те, що пан Тігіпко сказав, що буде покритий дефіцит бюджету – невірно. Це дефіцит, який виник знову після того, як дали 18 мільярдів з наших з вами кишень», – відповідає міністр соціальної політики (2007-2010 рр.)Людмила Денисова.

Модель економіки – відображення притаманного країні способу життя. Якщо його змінити, іншим буде все, кажуть представники парламентської меншості.

«Ті люди, які приймають ці рішення, не живуть у цій країні. Вони живуть в Ніцці, Каннах, Монако, вони не живуть в Україні. Їх діти не навчаються у цих школах, вони не лікуються у цих лікарнях. От якщо б хоч хтось із вищих чиновників зайшов у лікарню швидкої допомоги і отримав там медичну допомогу, я думаю, що тоді б у нас система охорони здоров’я дещо змінилася», – каже народний депутат України, фракція «Наша Україна – Народна самооборона», Кирило Куликов.

Скільки годин на тиждень працювати, коли йти у відпустку і як влаштуватись на роботу, укладання трудового договору і відносини працівників із профспілками, вчасна виплата зарплат і випробувальний термін. У другій частині програми обговорюють трудовий кодекс.

«Сьогодні трудовим кодексом незадоволені профспілки, роботодавці і держава. Значить трудовий кодекс потрібно приймати, бо ми досягли компромісу: якщо б одна з цих трьох сил була задоволена, це вже, вибачте, не компроміс. Нам потрібно буде його випробувати. Ми ж у перехідні положення записали рік. Він не вступить в дію, він буде рік вивчатися», – говорить народний депутат України, фракція Партії регіонів, Ярослав Сухий.

Тих, хто формуватиме українське законодавство вже цього року і хто визначатиме, як, коли і скільки людям платити пенсії, кожен зможе обирати вже восени.

//Дарка Оліфер, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка