Подвійне оподаткування не сприяє розвитку бізнесу. В цьому переконаний юрист Андрій Довбенко. Тому на його думку, той факт, що Кабінет Міністрів України подав на ратифікацію Верховною Радою Протокол про внесення змін до Конвенції з Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування є важливим кроком на шляху гармонізації стосунків між двома країнами.
– Не секрет, що міжнародне подвійне оподаткування викликане колізією законодавства кількох країн. Безумовно, система оподаткування кожної країни характеризується внутрішньою специфікою, яку необхідно поважати, але разом з тим, що подвійне оподаткування є серйозною перепоною для бізнесу, для залученні інвестицій, – зазначив Андрій Довбенко.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України вирішив подати на ратифікацію Верховною Радою Протокол про внесення змін до Конвенції з Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи, вчинений 11 грудня 2015 р. у м. Києві. Це передбачено розпорядженням КМУ від 6 липня 2016 р. №476-р.
Читайте: 10 товарів, які найчастіше купують на півдні України (ІНФОГРАФІКА)
Положеннями Протоколу, які приведено у відповідність до Модельної Конвенції ОЕСР, передбачено наступне:
– оподаткування дивідендів за ставкою 5% – якщо фактичним власником дивідендів є компанія (яка не є товариством), яка володіє безпосередньо принаймні 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди та інвестувала в придбання акцій чи інших прав компанії еквіваленті не менше 100 000 євро та 10% – в усіх інших випадках;
– збільшено розмір ставки оподаткування процентів – з 2 % до 5%;
– внесено зміни щодо оподаткування доходів від відчуження часток у компаніях, питома вага вартості нерухомого майна яких складає більше 50% вартості усього майна (активів) таких компаній (в чинній конвенції відповідні доходи звільняються від оподаткування в Україні), підсумовує юрист Андрій Довбенко.