Далі – пряма мова міністра фінансів Олександра Данилюка.
Читайте: Націоналізація Приватбанку: топ-3 новини від Гонтаревої
Продаж банку
– Після того, як банк повністю стабілізується, почне реалізовувати стратегічний план розвитку, держава планує цей банк продати. І це створює нормальні конкурентні умови на ринку. Продати за прозорими умовами.
Транш МВФ
– Це важливе рішення в рамках нашого співробітництва з МВФ і після наступного кроку – це прийняття бюджету – ми виконали два важливих етапи співпраці з МВФ. І це також наблизить нас до тісного співробітництва з МВФ для отримання наступного траншу.
Режим роботи Приватбанку
– Націоналізація Приватбанку матиме мінімальний вплив на бізнес.
– Інших обмежень для клієнтів не передбачено. Термінали продовжують працювати.
З процедурних причин тимчасово на один день буде призупинено обслуговування клієнтів – юридичних осіб. Але вже приймаються кроки для того, щоб це мало мінімальний вплив на їх бізнес. Інших обмежень для клієнтів поки не передбачено і не буде відбуватися.
За чий рахунок рятуватимуть банк
– Уряд виділяє гроші в необхідному розмірі для того, щоб стабілізувати банк. Для цього в бюджеті передбачені кошти, це не щось додаткове. Бюджет залишається збалансованим.
Хто попросив націоналізувати Приватбанк
– Власники самі звернулися до уряду з проханням увійти в капітал банку, а також щоб взяло на себе зобов’язання: перше – спокійної передачі банку в державну власність, а також зобов’язання щодо реструктуризації портфеля після переходу банку в державну власність структуризації портфеля, який компенсує витрати держави, понесені при переході банку в державну власність.
Наше завдання не тільки стабілізувати банк, а також розвивати його.
Читайте: Чому націоналізували Приватбанк
Нагадаємо, Факти ICTV ведуть онлайн трансляцію брифінгу за участі міністра фінансів України Олександра Данилюка і глави Національного банку України Валерії Гонтаревої.