Нафтогаз відмовився платити Газпрому $1,7 млрд

Нафтогаз відмовився платити Газпрому $1,7 млрд

64740936 - kiev, ukraine - august 30, 2016: sign on the office of the national joint stock company naftogaz of ukraine in the ukrainian language

Про це повідомили в прес-службі НАК, пише Інтерфакс-Україна.

– В окремому рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня не вказано, що Нафтогаз повинен виплатити Газпрому $1,7 млрд, або будь-яку іншу суму. Воно не містить будь-яких цифр щодо будь-яких боргів між сторонами. У рішенні викладені принципи, за якими має розраховуватися ретроактивна компенсація за переплату Нафтогазу, а також ціна для обсягів газу, отриманих, але не оплачених НАК в повному обсязі, – відзначили в прес-службі.

У Нафтогазі додали, що зараз проходять переговори з Газпромом, якщо вони не увінчаються успіхом – тільки тоді суми будуть визначені арбітражем.

Читайте: Україна стягнула з Газпрому 80 млн грн

– Трибунал запропонував Нафтогазу і Газпрому спробувати домовиться за сумами. Такі переговори тривають. Якщо сторонам не вдасться домовитися, то, як очікується, суд визначить їх самостійно, – резюмували в НАК.

Раніше Газпром заявив, що нібито рішення Стокгольмського арбітражу передбачає стягнення з Нафтогазу на користь Газпрому понад $1,7 млрд.

Нагадаємо, Стокгольмский арбітраж скасував принцип Газпрому “бери або плати”, який діяв під час закупівлі Україною російського газу.

Категорії: Економіка