Скорочення заборгованості банків по рефінансуванню — позитивний сигнал для економіки — Дегрік

Позитив для економіки

З початку року заборгованість банків по рефінансуванню скоротилася на 12,6% або на 8,65 мільярда гривень. На 6 мільярдів скоротилася заборгованість в минулому році. При цьому деякі банки погашають заборгованість достроково – як, наприклад, Ощадбанк і Альфа-банк. Це говорить про те, що Нацбанк створив такі умови на ринку, при яких банки все менше потребують залучення коштів для рефінансування. Безумовно, це позитивний сигнал для фінансової системи України, — вважає експерт.

На думку Дегрік, поліпшенню фінансових показників українських банків сприяло відновлення довіри до них, як з боку бізнесу, так і з боку населення.

На ринку практично не залишилося “ризикованих” банків. Політика НБУ дозволяє фінансовим установам сумлінно виконувати свої обов’язки перед клієнтами. А значить, зростає і довіра до банківської системи. Завдяки цьому найбільші банки змогли в першому кварталі поточного року сукупно отримати понад 6 мільярдів гривень прибутку, — зазначила вона.

Крім того, експерт підкреслила, що НБУ став більш виважено підходити до рефінансування банків.

Читайте: В Україні хочуть націоналізувати російські банки і компанії

Якщо кілька років тому бували випадки, коли банки могли не погасити борг, то зараз таке практично виключено. Нацбанк почав набагато суворіше стежити за тим, як використовуються кошти від рефінансування і яким чином комерційні банки мають намір їх повертати , — сказала Альона Дегрік.

 

Категорії: Економіка