PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Макар Пасенюк: Перспектива для зовнішніх боргових операцій українських емітентів трохи віддалилася

Зміна кон’юнктури на зовнішньому ринку капіталу в кінці квітня і подальше її погіршення в травні тимчасово послабили потенціал українських емітентів щодо здійснення будь-яких боргових операцій, вважає керуючий партнер інвестгрупи ICU Макар Пасенюк.

Макар Пасенюк: Перспектива для зовнішніх боргових операцій українських емітентів трохи віддалилася

На тлі зростаючої турбулентності на боргових ринках країн з економікою, що розвивається, зараз не найсприятливіший час для нових випусків єврооблігацій українських емітентів. Втім, як і для рeфінансування старих випусків, – сказав Макар Пасенюк агентству Інтерфакс-Україна на конференції про ринок проблемних активів в Києві 17 травня.

Погіршення кон’юнктури позначилося і на перспективах Мінфіну України, який раніше заявляв про намір розмістити частину єврооблігацій із загального обсягу, запланованого в поточному році, до отримання чергового кредитного траншу Міжнародного валютного фонду.

Якщо раніше, при спокої на зовнішніх ринках і продовження переговорів з МВФ, ще була можливість для випуску суверенних єврооблігацій, то зараз ситуація змінилася. Нервозність за кордоном внесла свої корективи в сприйняття інвесторами і українського боргу, – сказав Пасенюк.

Експерт не може спрогнозувати, як швидко очікувати появи нового “вікна” можливостей для українських позичальників. Необхідно дочекатися спокою на міжнародних ринках, що, в тому числі, може статися після вирішення питання з валютною кризою в Аргентині, а також отримання Україною чергового траншу МВФ, – сказав співрозмовник агентства.

Читайте: Макар Пасенюк: Динаміка цін на папери українських емітентів в останні роки практично ідентична

Як повідомлялося, з початку поточного року українським емітентам вдалося здійснити три боргові операції. Зокрема державний Укрексімбанк в кінці лютого 2018 року розмістив трирічні кредитні ноти (loan participation notes, LPN) на 4,051 млрд грн, або $ 150 млн. Цінні папери були емітовані в рамках тристоронньої угоди між General Electric, Укрексімбанком та Укрзалізницею.

Крім цього Миронівський хлібопродукт  і Метінвест рефінансували частину своїх зобов’язань. МХП в березні викупив $ 416,183 млн єврооблігацій з терміном обігу до 2020 року із загальної суми $ 495,6 млн і випустив євробонди на $ 550 млн з терміном обігу 2026 року. У свою чергу Метінвест в квітні рефінансував боргові зобов’язання на загальну суму $ 2,271 млрд і в рамках цієї операції випустив нові єврооблігації на $ 1,592 млрд: на $ 944,5 млн із погашенням в 2023 році і на $ 647,7 млн ​​із погашенням в 2026 році.

Група ICU – незалежна інвестиційно-консалтингова група, що надає послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи.

Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. З 2010 року прибутковість флагмана групи CIS Opportunities Fund склала більше 16% річних, за вирахуванням плати за управління, в порівнянні з річним доходом менше 1% для індексу HFRI Emerging Markets Russia / Eastern Europe Index за аналогічний період.

Власником компанії є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка