Триваюча трудова міграція може сповільнити відновлення економіки України, що спостерігається у першому півріччі 2018 року. Про таке повідомляють експерти дискусійного клубу, який організувало видання Ділова Столиця, передає 5 канал.
Експерти кажуть: вирішити проблему масової трудової міграції може лише комплекс заходів на державному рівні. Зокрема, йдеться про підвищення соціальних стандартів та умов праці, створення сприятливого інвестиційного клімату та більш лояльну фіскальну політику.
– Єдиний позитивний приклад в українських реаліях – це те, що зробили з представниками IT-сектора. Ввівши оподаткування на рівні 5% від суми (від суми доходу – Ред.) цей ринок: по-перше, розвивається; по-друге, вони не хочуть їхати з України. Для них перебувати в Україні вигідніше, – пояснив глава експертної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнір.
Читайте: Трудова міграція: куди їдуть та скільки заробляють українці за кордоном
Водночас, експерти відзначили, що хоча робота за кордоном і приваблює українців зарплатнею, вона часто може мати і негативні наслідки для самих працівників.
– Вони їдуть до Європи і влаштовуються нелегально, тобто вони самі себе позбавляють прав і там із ними може відбуватися все що завгодно. Найпоширеніше, що може бути – не заплатять грошей і все. Можуть бути гірші варіанти, – зазначає віце-президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування працівників Микола Александров.
Нагадаємо, за даними онлайн-опитування видання “Ділова столиця”, 55% респондентів вважають трудову міграцію катастрофою для України. З опитування випливають також відсоткові переваги в міграційних настроях українців: більше половини опитаних прагнуть працевлаштуватися за кордоном.