У Міністерстві економіки очікують зростання ВВП України за підсумками 2024 року на 4%.
Про це повідомила перша віцепрем’єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Програма Зроблено в Україні забезпечила 0,64% зростання ВВП
Як повідомляє Юлія Свириденко, розрахунки Мінекономіки свідчать, що із загального зростання у 4% реалізація політики розвитку українських виробників Зроблено в Україні цього року забезпечила 0,64%, що більш ніж 88 млрд грн.
За підрахунками, у лідери за сплатою податків увійшла переробна промисловість.
– За результатами трьох кварталів 2024 року на неї припадає 16,7% від загального збору до зведеного бюджету України. А зростання сплати податків за перші 9 місяців становило 19,6%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, — повідомила Юлія Свириденко.
Цьогоріч уряд зосередився на трьох напрямах для збільшення частки переробної промисловості у ВВП:
- розвиток виробництва;
- залучення інвестицій у реальний сектор;
- сприяння несировинному експорту.
У повідомленні йдеться, що формувати попит на українські товари з боку держави та громад вдається за допомогою політики локалізації в публічних закупівлях. З початку 2025 року вимога частки місцевого складника зросте до 25%.
Для бізнесу діють програми компенсацій 15% та 25% за купівлю української техніки. Пільгова іпотека єОселя сприяє зростанню попиту на будівельні матеріали, а цьогоріч її переорієнтували на первинний ринок нерухомості.
Як зазначається, виробництво будматеріалів у першому півріччі 2024 року зросло на 37,1%, а частка іпотек на первинному ринку подвоїлась. Програма також сприяє детінізації економіки.
– У першому півріччі забудовники сплатили 1,6 млрд грн податків, що у 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період торік, — зазначила Юлія Свириденко.
Зазначається, що попит громадян на українські товари стимулює програма Національний кешбек, а в перші місяці її реалізації продажі певних продуктів зросли в кількості на 9,5%.
Залучати інвестиції в українську економіку допомагає програма стимулювання індустріальних парків. У 2024 році 15 індустріальних парків отримали близько 1 млрд грн підтримки для розвитку інфраструктури.
Цьогоріч уряд також скоригував програму Доступні кредити 5-7-9 та сфокусував її на інвестиційні цілі та розвиток переробної промисловості.
Як повідомляється, бізнес активно користується грантами для переробних підприємств і за час дії програми було видано понад 1 тис. грантів на 5 млрд грн.
Повідомляється, що в Україні запрацювала програма підтримки проєктів зі значними інвестиціями. Підписано два договори на загальну суму понад €100 млн. Також доступні інструменти страхування воєнних ризиків.
Підтримці несировинного експорту цьогоріч сприяло оновлення угод про вільну торгівлю з Канадою та Великою Британією. Також цьому сприяло і продовження автономних торгових заходів із ЄС та звільнення від мит на українську сталь від США.