В Україні опрацьовується можливість зміни системи оплати праці педпрацівників у закладах освіти, щоб більшу частину їхньої зарплати становив саме посадовий оклад.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відповідь на петицію, де Кабмін закликали ухвалити рішення про надання доплат за особливі умови роботи педпрацівникам.
Система оплати для педпрацівників може змінитися
– На сьогодні органи місцевого самоврядування можуть ухвалювати рішення про встановлення такої доплати за рахунок коштів місцевого бюджету педагогічним працівникам інших закладів та установ освіти, що утримуються з відповідного місцевого бюджету, зокрема закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти, – ідеться в його відповіді.
Прем’єр наголосив, щоб запровадити нову програму на виплату доплат вихователям, працівникам позашкільної та професійної освіти та інших закладів освіти, які фінансуються з місцевих бюджетів, потрібно буде внести зміни до держбюджету на 2025 рік і знайти додаткові кошти.
Шмигаль зазначив, що підвищення заробітної плати працівникам закладів освіти залишається пріоритетом уряду.
– На сьогодні в МОН опрацьовується питання реформування системи оплати праці педагогічних працівників закладів освіти шляхом збільшення питомої ваги посадового окладу (тарифної ставки) у загальній сумі заробітної плати. Це питання вирішується з урахуванням фінансових можливостей бюджетів усіх рівнів в умовах воєнного стану та економічної ситуації в країні, – розповів він.
Нагадаємо, у березні 2025 року петиція, яка закликала запровадити субвенцію для доплат працівникам дошкільної, позашкільної та професійної освіти за аналогією з учительською доплатою, набрала необхідну кількість голосів для розгляду урядом.
Згідно з рішенням уряду, ухваленим у листопаді 2024 року, з 1 січня 2025 року вчителі шкіл державної та комунальної форми власності щомісяця отримуватимуть доплату за складні умови роботи – 1,3 тис. грн (приблизно 1 тисяча “на руки”). А з 1 вересня 2025 року ця сума зросте до 2,6 тис. грн (приблизно 2 тисячі “на руки”) і виплачуватиметься до кінця року, в якому буде скасовано або завершено воєнний стан.