ЄСВ за 1 квартал 2025 року: граничні терміни сплати та розміри внеску

єсв 1 квартал 2025

pexels

Із початку 2025 року в Україні набули чинності нові вимоги щодо сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Ці зміни закріплені в Законі України Про Державний бюджет України на 2025 рік. 

Факти ICTV дізнавалися, коли платити ЄСВ за 1 квартал 2025 року 

Сума ЄСВ 2025: скільки доведеться заплатити

Юристка компанії Stron Клименко Каріна у коментарі для Фактів ICTV зазначила, що з 1 березня 2022 року фізичні особи-підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, були звільнені від обов’язку сплачувати ЄСВ за себе. Однак у 2025 році ця пільга більше не діє — її застосування призупинено. 

Отже, у 2025 році усі фізичні особи-підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування (спрощена чи загальна), а також самозайняті особи, зобов’язані сплачувати ЄСВ. Обов’язок сплати не залежить ні від виду діяльності, ні від того, чи був фактично отриманий дохід. 

– ЄСВ розраховується як 22% від мінімальної заробітної плати. У 2025 році мінімалка становить 8 тис. грн, тому щомісячна сума внеску — 1 760 гривень, – нагадала юристка. 

Максимальна база для нарахування ЄСВ визначена на рівні 20 мінімальних зарплат, тобто 160 тис. гривень. Таким чином, максимальний щомісячний внесок не може перевищувати 35 200 гривень. 

Строк для сплати ЄСВ для фізичних осіб підприємців

Починаючи з 2025 року, підприємці зобов’язані вчасно здійснювати сплату ЄСВ — до 20-го числа місяця, що настає після звітного кварталу.

– Але 20 квітня припадає на неділю, тому ЄСВ за 1 квартал 2025 року потрібно сплатити до 21 квітня, – зазначила юристка. 

Мінімальна сума ЄСВ у 2025 році за перший квартал становить 5 280 гривень. Також дозволяється вносити платежі щомісячно — для зручності обліку. Максимальний внесок – 35 200 грн (160 000 грн * 22%). 

Хто може не сплачувати ЄСВ

Деякі фізичні особи-підприємці звільняються від обов’язку сплачувати ЄСВ за себе. Це стосується таких категорій: 

  • ФОП з інвалідністю, які отримують пенсію або соціальну допомогу;
  • пенсіонерів за віком або за вислугою років;
  • найманих працівників, якщо роботодавець сплачує за них ЄСВ у повному обсязі (не менше 22% від мінімальної зарплати);
  • підприємців на загальній системі оподаткування, які не отримували доходу;
  • мобілізованих ФОП на час проходження військової служби (за наявності підтверджувальних документів).

Читайте також
Чи може ФОП 3 групи не платити ЄСВ: пояснення експерта

Марина Терюханова редакторка стрічки
Категорії: Економіка