PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Freedom House: Євро-2012 може стати ганьбою для України

Президент організації Девід Креймер сподівається, що Україна не впаде до рівня Росії – в обох країнах діють режими, що не поважають основні свободи

Freedom House: Євро-2012 може стати ганьбою для України

Чемпіонат Європи з футболу 2012 року може стати ганьбою для української влади, яка не в змозі і не хоче вирішувати проблеми з правами людини в Україні.

Про це в інтерв’ю ” Голосу Америки заявив президент міжнародної неурядової організації Freedom House Девід Креймер.”Бути господарем Чемпіонату Європи з футболу – це мало бути миттю гордості для України. Замість цього люди дивуються, чому чемпіонат проводять в Україні, де є політичні в’язні? У цій ситуації Євро-2012 має потенціал стати ганьбою для влади в Україні”, – сказав він.За словами Креймера, скидається на те, що сьогоднішнє керівництво країни не спроможне, не хоче вирішувати наявні проблеми, і не поважає основні свободи громадян: “Ми бачимо неспроможність і небажання уряду України вирішувати проблеми з вибірковим переслідуванням (опозиції). Ми порушували це питання під час візиту в Україну на найвищому рівні. Я сподівався, що вихід із ситуації буде знайдено. Але Генеральна прокуратура України відкриває нові справи проти Тимошенко, останні – за обвинуваченням у причетності до вбивства Щербаня. Я не кажу, що Тимошенко повинна мати імунітет, але шлях, яким вони проводять розслідування, – я б сказав, переслідування її, Луценка та інших, – не викликає довіри. Якщо немає підстав, вони не повинні тримати цих людей у в’язниці. І все-таки сподіваюся, що вони знайдуть спосіб звільнити їх рано чи пізно”.Креймер вважає, що, незважаючи на спроби уряду придушити активність громадянського суспільства, воно набирає сили: “Після останнього візиту в Україну я відчув, що активність суспільства зростає. Громадянське суспільство в 2011-му було в депресії, розчароване, і я не бачив альтернативи, але тепер, здається, вони перетворюють це розчарування на мобілізацію. Громадянське суспільство вийшло з пасивної стадії, і це дуже позитивний розвиток”.Цей розвиток, на переконання президента Freedom House, надзвичайно важливий на тлі активізації громадянського руху в Росії.

“Те, що відбувається в Україні, надзвичайно важливо для Росії, і навпаки. В обох країнах діють режими, які не поважають основні свободи, які переслідують опозицію, які кидають за ґрати лідерів опозиції. У цьому сенсі ми бачимо багато спільного, але я сподіваюся, що Україна не впаде до рівня Росії. У нашому аналізі Україна визнається “частково вільною”, але ситуація погіршується. Росію ми визнаємо “невільною” країною. Але я не хочу, щоб Україна впала до рівня Росії, а хотів би, щоб Росія піднялася до рівня України, і обидві країни почали рухатися в позитивному напрямку”, – підсумував Креймер.Нагадаємо, раніше міжнародна організація Freedom House в доповіді “Нації в перехідному періоді – 2012” назвала Україну і Угорщину країнами, де спостерігалося найбільше згортання демократичних процесів.

//ЛІГАБізнесІнформ

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка