PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Референдум в Києві може пройти одночасно з виборами у Раду

Повідомив заступник голови ЦВК

Референдум в Києві може пройти одночасно з виборами у Раду

Місцевий референдум в Києві може бути проведений одночасно з парламентськими виборами 28 жовтня, повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

«Дільничні комісії по виборах народних депутатів, безумовно, можуть одночасно виконувати функції і дільничних комісій з проведення місцевого референдуму», – заявив Магера.

Він нагадав, що закон про вибори народних депутатів України містить обмеження лише на одночасне проведення парламентських і місцевих виборів, оскільки члени дільничних виборчих комісій з виборів до парламенту згідно з цим законом не можуть входити до складу ділянок з місцевих виборів.

«Якщо мова йде про референдум, то такого обмеження закон про вибори народних депутатів не містить. А оскільки обмежень не міститься, то це (одночасне проведення місцевого референдуму з парламентськими виборами – ред.) можливо», – пояснив заступник голови ЦВК.

«Тобто, чисто в правовій площині, що стосується дільничних виборчих комісій – тут проблем, як таких, не буде. Питання будуть тільки відносно формування районних комісій. Необхідно також буде визначитися з міською комісією, оскільки за законом про референдум повинна бути створена інша комісія (замість постійно діючої Київської міської територіальної виборчої комісії по місцевих виборах – ред.)», – зазначив Магера.

За його словами, порядок формування міської і районних комісій по місцевому референдуму «є надзвичайно архаїчним», оскільки передбачає включення в їх склад, зокрема, представників трудових колективів, громадських організацій, громадян за місцем проживання.

Він також зазначив, що повноваження ЦВК в питаннях проведення місцевих референдумів обмежуються твердженням форми певних документів, розробкою рекомендацій по однаковому застосуванню закону на всій території України. В той же час, існує судовий порядок оскарження ініціатив щодо проведення місцевих референдумів.

Крім того, заступник голови ЦВК нагадав, що місцеві референдуми фінансуються тільки за рахунок коштів місцевих бюджетів – залучення для цих цілей коштів фізичних і юридичних осіб законом не передбачено.

А.Магера повідомив, що у ЦВК немає офіційної інформації про підготовку місцевого референдуму в Києві. «Насправді, місцева влада не зобов’язана подавати в ЦВК таку інформацію. Інформація, яка у нас є з цього питання, носить виключно неформальний характер», – сказав він.

Депутат Київської міської ради Валерій Карпунцов (фракція «УДАР Віталія Кличка») також вважає можливим проведення в Києві місцевого референдуму. «Референдум можливий лише в одному випадку – якщо влада хоче його провести. Референдум, який готується, націлений тільки на те, щоб провести передвиборну агітацію Олександра Попова», – упевнений депутат.

На його думку, головним є питання про затвердження Генерального плану. «Вони хочуть узаконити дерибан зелених зон», – вважає В.Карпунцов.

На його думку, Київрада прийме рішення про проведення місцевого референдуму, але фракція «УДАР» виступає категорично проти затвердження Генплану.

Як повідомлялося, організацією місцевого референдуму в столиці займається Громадянський форум Києва (ГФК). На референдум пропонується винести 3 питання: про включення щорічно в бюджет Києва надання адресної матеріальної допомоги пенсіонерам і надбавок працівникам бюджетної сфери, про створення муніципальної міліції і затвердження «базових проектних рішень нового Генерального плану розвитку Києва».

Голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов висловився за те, щоб цей референдум був проведений одночасно з парламентськими виборами 28 жовтня 2012 року.

Інтерфакс-Україна

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка