Бій, що став прикладом надзвичайного героїзму і мужності. Рівно 96 років тому на залізничній станції «Крути» 400 студентів протягом п’яти годин давали відсіч озброєній більшовицькій армії, що йшла на Київ.
І хоча у нерівному бою ворога не вдалося здолати, подвиг справжніх героїв допоміг захисникам української столиці виграти час.
Аби вшанувати захисників Києва, з самого ранку до пам‘ятника Героям Крут на Аскольдовій могилі з Майдану Незалежності рушила величезна колона людей. Активісти тримали в руках і портрети загиблих євромайданівців.
По обіді громадські активісти та політики провели на Аскольдовій могилі панахиду за загиблими. Учасники акції впевнені – допускати нового кровопролиття та загибелі людей в країні не можна за будь-яких обставин.
А от студенти під стінами гуртожитку «Беркуту» закликали міліцію стати на бік народу. Вони хотіли попросити дружин спецпризначенців не дозволяти їхнім чоловікам бити невинних людей. Але до активістів не вийшов ніхто, а двері і вікна закрили міліцейськими щитами.
Натомість, підтримати міліціонерів прийшло кілька десятків ветеранів МВС. Серед них і засновник спецпідрозділу «Беркут» Анатолій Куликов. Спілкувався з журналістами неохоче, але сказав, що «Беркут» закону не порушував. А з Михайла Гаврилюка, за його словами, знущалися на морозі бійці спецпідрозділу «Ягуар».
Не засуджує засновник «Беркуту» і побиття молоді 30-го листопада на Майдані. Він упевнений – міліціонерів спровокували на застосування сили. Студентам він порадив не тиснути психологічно на родини міліціонерів, які вже два місяці стоять на Грушевського, адже від цього може бути лише гірше.
Але євромайданівці переконані – побиттю мирних мітингувальників і тортурам виправдання бути не може. І саме аби такого не було, своє життя віддали ці герої.
//ICTV