Міністерство оборони переконує, що під час третього етапу мобілізації акцент робитиметься на частинах забезпечення фронту: військові назвали першочергово необхідні спеціальності.
Закон про часткову мобілізацію вже набув чинності, тому українські чоловіки мусять пакувати рюкзаки.
Теоретично запросити на фронт можуть кожного, навіть того, хто ніколи не служив в армії. Але у першу чергу хочуть бачити офіцерів із досвідом військової служби. Якщо раніше держава для свого захисту потребувала у першу чергу десантників, снайперів і гранатометників, то нині у зону АТО відправлятимуть механіків і ремонтників.
Проблеми з мобілізацією очікувано можуть виникнути у Донецькій та Луганській областях, тому там призиватимуть не за повісткою, а за бажанням, аби ненароком не видати зброю прихильнику терористів. У Криму ж мобілізація зовсім не проводитиметься.
– Ніхто не буде направлений в зону АТО, не маючи відповідної підготовки, – запевняє заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Міноборони Олександр Правдивець. – Створюється відповідна система підготовки резервів. Військовозобов’язані будуть відправлені на навчання в частини. І вже потім – у підрозділ, бойове злагодження, і будуть заходити на заміну в зону АТО або на підсилення державного кордону.
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада ухвалила Закон про затвердження указу президента України “Про часткову мобілізацію” в рамках проведення антитерористичної операції, поданий у понеділок, 21 липня, Петром Порошенком. За ухвалення документа проголосували 232 народних депутата. Представляючи документ у Верховній Раді, секретар РНБО Андрій Парубій не назвав точну кількість резервістів, яких планують мобілізувати.