PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Українці довіряють Порошенку, Яценюку, Гриценку, Ляшку і Кличку – опитування

Понад 60% українців повністю або частково довіряють президенту України Петру Порошенку за результатами 100 днів його діяльності на посаді глави держави.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень “Соціс” з 5 по 10 вересня 2014 року.

Так, згідно з релізом, оприлюдненим на сайті “Соцісу”, Порошенко повністю або частково довіряють 62,9%.

Повністю або в цілому негативно – 25,8%, нейтрально до його дій ставляться 23,5% респондентів.

Другий за цим показником – прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк (53,9%).

Третій – народний депутат, лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко (48,8%), далі – народний депутат, лідер Радикальної партії Олег Ляшко (45,1%).

Підтримка лідера партії “УДАР”, мера Києва Віталія Кличка становить 44%.

61,8% опитаних вважають, що Порошенко упорався з обов’язками верховного головнокомандувача Збройних сил України.

26,6% вважають, що не справляється.

“Найбільшою мірою люди підтримують такі кроки та ініціативи президента як підвищення міжнародного авторитету України (85,3%), проведення заходів на підтримку ВСУ і підвищення обороноздатності (79,1%), рішення про розпуск і дострокові вибори Верховної Ради України (78,7%). Проведенням переговорів з Путіним заради досягнення миру і припинення війни повністю або скоріше підтримують – 77,7%, опитаних, а розробку стратегії “Україна-2020″ – 70,2%”, – наголошується в релізі.

Найбільше поліпшення люди бачать в таких сферах як рівень патріотизму (63,6%), відносини України з США (48,4%) і Європою (46%) , рівень авторитету України у світі (44,9%) і підвищення обороноздатності (35,4%).

Разом з тим, відзначають соціологи, 73,1% фіксують погіршення ситуації в економіці, при 19,2% тих, хто вважає її незмінною і лише 3,2% тих, хто бачить в цьому питанні поліпшення. Говорячи про рівень корупції, то констатують погіршення 24,2% респондентів, 59,8% вважають, що ситуація не змінилася.

Щодо основних очікувань від президента України, п’ятірка головних завдань (з 21 запропонованих), які, на думку людей, стоять перед Порошенком виглядає так: вирішення проблеми Донбасу мирним шляхом – 49%, забезпечення територіально цілісності – 38,5%, підвищення зарплат і пенсій – 36,6%, стримування зростання цін – 33,7%, скорочення безробіття – 33%. Вирішення проблеми Донбасу силовим шляхом очікують 10,2% респондентів.

Соціологи зазначають, що в даному питанні респондент міг обрати кілька варіантів відповіді, тому загальна сума відповідей значно перевищує 100%. Опитування проводилося методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать).

Всього було опитано 2800 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі, розміром населеного пункту і поділом на регіони.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка