PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Баррозу: На Україну очікує колапс (оновлено, відео)

Україна потребує більш масованої фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів і така підтримка повинна має бути надана швидко, інакше наслідки можуть бути вкрай негативними як для України, так і для Заходу, вважає Жозе Мануель Баррозу, який очолював Єврокомісію в 2006-2014 роках.

Виступаючи на Українському сніданку, організованому Фондом Пінчука в дні проведення Всесвітнього економічного форуму в Давосі в п’ятницю, він зазначив, що може статися колапс, якщо допомога не буде надана швидко.

“Чесно кажучи, не бачу від міжнародної спільноти того рівня уваги до України, якого вона заслуговує”, – сказав екс-глава Єврокомісії.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, він наголосив, що така підтримка міжнародних фінансових партнерів, США, ЄС та інших країн буде надаватися за умови проведення українською владою реформ, боротьби з корупцією, зміну системи судоустрою, але для всього цього Києву потрібен час, тоді як з урахуванням нинішньої ситуації кошти потрібні вже сьогодні. Крім того, Україна перебуває не просто в процесі реформ, але ще й у розпалі спаду і воєнної агресії.

Як вважає Ж. Баррозу, відсутність швидкої допомоги може серйозно погіршити ситуацію в боротьбі з тероризмом, для стабільності в інших країнах регіону, таких як Молдова, Грузія, Вірменія та Азербайджан, а також в Середній Азії, загалом у відносинах Заходу з Росією.

Екс-глава Єврокомісії висловився за те, щоб зовнішня підтримка була більш структурованою і сфокусованою, зокрема, на реалізації угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Водночас він відзначив важливість збереження відкритих дверей для політичної угоди з Росією, але на основі поваги суверенітету України.

Ж. Баррозу також рекомендував українській владі бути реалістами і на найближче майбутнє відмовитися від ідеї швидкого вступу до НАТО, адже в неї немає підтримки ні в Європі, ні в США.

Про необхідність термінової і значної фінансової підтримки України міжнародною спільнотою заявив на Українському сніданку і відомий фінансист і філантроп Джордж Сорос. На його думку, наступні кілька тижнів є критичними в цьому питанні.

Він наголосив, що українській владі сьогодні доводиться протистояти і воєнній загрозі, і підтримувати фінансову стабільність.

Дж.Сорос вважає, що в Україні сьогодні проходить унікальний експеримент з демократії – “волонтерський експеримент”, але “стара Україна” поки не зникла, а окопалася в бюрократії та олігархії.

На його думку, на жаль, ця нова Україна, яка прагне в Європу, до реформ і одночасно протистоїть Путіну, залишається таємницею для європейської громадськості і для багатьох людей в самій Україні.

Дж.Сорос закликав українську владу до проведення кількох швидких проектів, які могли б переконати громадян в ефективності та корисності реформ, підвищити довіру до влади, як свого часу це сталося в Грузії після реформи поліції.

Водночас він визнав, що в Україні такі проекти потребують більше часу, ніж у Грузії.

Також раніше Сорос заявив, що Росія «стала мафіозною державою». 

«В ній [державі] правителі використовують ресурси країни для свого збагачення і збереження при владі», – сказав він, пише The Wall Street Journal.

Сорос зазначив, що Росія тисне на Україну і намагається таким чином зробити себе «стратегічним суперником Європейського союзу, пропонуючи замість верховенства закону альтернативу, засновану на верховенстві сили».

Сорос порівняв сучасний розклад сил в Європі з тим, що було 25 років тому, коли розпався Радянський Союз. Криза євро, за словами Сороса, перетворила Європейський союз «добровільного об’єднання суверенних держав, готових передати частину своєї незалежності заради спільної справи, на щось радикально нове. Тепер вони збудовані як відносини між кредиторами та боржниками, де у боржників є труднощі у виконанні своїх зобов’язань, а кредитори накладають умови, які ставлять боржників у ще більш підлегле становище», – сказав фінансист.

Також Сорос заявив, що для того, аби переломити хід подій, зберегти свою незалежність і «переконати Росію відмовитися від агресії», «демократична Україна потребує фінансової допомоги від Заходу», – зазначив Сорос.«Не тільки майбутнє України, але і майбутнє самого Європейського союзу поставлено на карту. Я вважаю, що втрата України буде величезною втратою для Європи і дозволить Росії розділяти і володарювати», – додав він.

Традиційний український сніданок – сьогодні у Давосі в рамках Всесвітнього економічного форуму.  

Цей майданчик для обговорення подій в Україні з 2005-го щороку організовує Фонд Віктора Пінчука та міжнародна інвестиційно-консалтингова компанія “Іст Ван”.

Учасники зустрічі говоритимуть про те, чого Україна та її  міжнародні партнери очікують одне від одного у боротьбі з тими викликами, які стоять сьогодні перед нашою країною.

Серед спікерів – екс-голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт; американський мільярдер і філантроп Джордж Сорос, українські міністри, зокрема – економіки – Айварас Абромавічус  та фінансів – Наталія Яресько, а також  заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків та голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Модератори дискусії – міжнародний оглядач «Нью-Йорк Таймз» Томас Фрідман і народний депутат України Мустафа Найєм.

Глава МЗС України Павло Клімкін зазначив, що багато присутніх на заході бізнесменів і політиків щиро вболівають за Україну.

 

Дуже гарна атмосфера на сніданку В.Пінчука в Давосі. Багато людей з бізнесу та політики, які щиро вболівають за Україну і готові допомагати.

— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 23 января 2015


Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка