Відставка Коломойського: Захід вимагає продовження

Відставка Коломойського: Захід вимагає продовження

Financial Times у своїй редакційній статті пише, що революція в Україні проходила під гаслами, які вимагали європейської демократії. Але її головною метою було повалення корумпованої олігархічної системи, яка правила країною впродовж двох десятиліть, передає ВВС.

Якщо звільнення президентом Порошенком губернатора Дніпропетровської області, мільярдера Ігоря Коломойського означає початок більш широкої кампанії змусити олігархів дотримуватися закону, то це варто вітати. Якщо ж це перетвориться на боротьбу між двома найвпливовішими людьми України, то це буде небезпечним розвитком подій, який піде на користь ворожій Москві.

Читайте: У Борисполі приземлився військовий літак Чехії (фото)

Але, продовжує газета, кампанія з приборкання олігархів не повинна обмежуватися одним Коломойським. Необхідно, щоб всі, хто заробив на тому, як управлялася Україна в минулому, відтепер слідували загальними правилами і допомагали справі відновлення країни.Уряд має прискорити структурні реформи. Надія на успіх грунтується на створенні справедливої конкурентної системи, заснованої на верховенстві права.Сам Коломойський пропонує провести масову реприватизацію колишньої державної власності, однак це може призвести до ще більшого хаосу, пише газета. Було б краще, якби уряд спрямував свою увагу на реформи юридичної системи та системи оподаткування, щоб забезпечити прозорість доходів і авуарів, і припинити незаконні субсидії і податкові преференції олігархам.

Читайте: Аваков звернувся до ФБР

Київ також має знешкодити бомбу уповільненої дії, яку представляють собою добровольчі батальйони. Уряд має припинити приватне фінансування цих батальйонів і повністю інтегрувати їх у збройні сили країни.Ще більш важливо не допустити того, щоб розбіжності між Порошенком і Коломойським перетворилися на тривалу конфронтацію або ж війну олігархів.Якщо Коломойський і справді патріот, яким він себе представляє, то він повинен відмовитися від будь-яких спроб дестабілізувати уряд Петра Порошенка.

Читайте: Німеччина задоволена відставкою Коломойського

Сам Порошенко, також мільярдер, повинен уникати будь-яких натяків на те, що він і його люди якимось чином отримують вигоду від перерозподілу майна.Більш швидкі реформи й обмеження впливу олігархів зміцнять позицію України, яка просить міжнародне співтовариство надати їй допомогу на мільярди доларів. Якими б ні були військові проблеми, що стоять перед країною, створення процвітаючої, стабільної України в довгостроковій перспективі залишається найбільш серйозною зброєю Києва в захисті державності України перед спробами Москви цю державність підірвати, пише Financial Times.

Лілія Стрілець головна редакторка
Категорії: Політика