Дванадцята Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) під назвою В зоні ризику: Як доля нової України впливає на Європу і світ, організований YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, відбудеться в Києві 10-12 вересня 2015 р.
Українська столиця прийматиме щорічну зустріч YES вже вдруге. З 2004 по 2013 р., до анексії Криму Росією, традиційним місцем проведення форуму був Лівадійський палац у Ялті.
Протягом понад 10 років YES сприяє встановленню зв’язків України зі світом, вивченню шляхів розвитку співпраці та встановлення миру в розширеній Європі. Цей щорічний форум збирає світових лідерів, політиків, керівників компаній, соціальних інвесторів та лідерів українського студентства з метою визначити та обговорити фактори, що заважають Україні стати більш сучасною, відкритою і процвітаючою країною, і знайти шляхи їхнього подолання.
На 12-му Форумі YES увагу буде зосереджено на питанні, як, спираючись на досвід Революції Гідності, Україна може сприяти забезпеченню світової стабільності та становленню європейських цінностей в сучасному неспокійному світі, а також пошуку відповідей на виклики, пов’язані з анексією Криму, конфліктом на сході і нагальною потребою в проведенні фінансової, економічної та судової реформ, а також у реформуванні сектору безпеки країни.
У перший день учасники обговорять шляхи відновлення європейської безпеки та досягнення миру в Україні, ризики для світової економіки і роль України в цьому контексті, а також стратегії забезпечення енергетичної безпеки в світі та Україні. Порядок денний також включатиме дискусію про нові аспекти глобального співробітництва та альянси, зокрема відносини між Європою, Заходом і Російською Федерацією.
Другий день форуму буде присвячено оцінці досягнень і невдач України у реформуванні фінансового, економічного, судового секторів і сектору безпеки. Учасники також обговорять такі питання, як децентралізація, зміни до Конституції і майбутні місцеві вибори.
Коментуючи цілі 12-ої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, її засновник, український бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук та Олександр Кваснєвський, Президент Республіки Польща (1995-2005), який є головою Наглядової ради YES, заявили:
– Ми хочемо показати вам нову Україну, яка прагне до європейського майбутнього. Ми відверто покажемо досягнення країни та її проблеми, перспективи та загрози, підкреслюючи лише одне: ніколи ще не було так важливо підтримати Україну, допомогти їй трансформуватися, а також переконати тих, хто прагне завадити успіху України, змінити їх наміри.
Президент України Петро Порошенко офіційно відкриє 12-ий Форум YES 11 вересня. Він розповість про місце України в сучасному глобальному контексті і поділиться своїм баченням шляхів подолання існуючих загроз та викликів.
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відкриє другий день роботи Форуму 12 вересня викладенням власного погляду на реформи, успіхи та проблеми їхньої імплементації.
Цьогоріч Форум YES збере понад 350 світових авторитетів і лідерів громадської думки в галузі політики, економіки, суспільних відносин і медіа з понад 20 країн для обговорення впливу нової України на Європу та світ. Сто молодих лідерів українського студентства, серед яких стипендіати Фонду Віктора Пінчука, також матимуть можливість зустрітися з доповідачами та учасниками форуму.
Серед доповідачів форуму: Жан Ассельборн, міністр закордонних і європейських справ Великого Герцогства Люксембург; Жозе Мануел Баррозу, президент Європейської комісії (2004-2014); Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції (2006-2014); Вайра Віке-Фрейберга, президент Латвії (1999-2007); Ламберто Заньєр, генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі; Леонід Кучма, Президент України (1994-2005); Олександр Кваснєвський, президент Республіки Польща (1995-2005), голова Наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії; Стенлі Маккрістал, генерал Армії США у відставці, командувач Міжнародних сил сприяння безпеці (2009-2010), командувач збройних сил США в Афганістані (2009-2010); Іван Міклош, міністр фінансів Словаччини (2002-2006, 2010-2012); Вікторія Нуланд, помічник державного секретаря Бюро у справах Європи та Євразії Державного департаменту США; Карлос Паскуаль, спеціальний представник та координатор з питань міжнародної енергетики Державного департаменту США (2011-2014); Девід Петреус, генерал армії США у відставці, директор Центрального розвідувального управління США (2011-2012); Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО (2009-2014), прем’єр-міністр Данії (2001-2009); Вольфганг Шуссель, федеральний канцлер Австрії (2000-2007); Радослав Сікорський, член парламенту Республіки Польща, маршалок сейму Республіки Польща (2014-2015), міністр закордонних справ Республіки Польща (2007-2014); Хав’єр Солана, верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки (1999-2009), член Наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії; Строуб Телботт, президент Інституту Брукінгза, голова Ради з питань політики в сфері закордонних справ Державного департаменту США; Йоханнес Хан, Комісар ЄС з питань політики європейського сусідства та переговорів з розширення.
Серед провідних бізнесменів, економістів та експертів, які виступатимуть на форумі: Євгенія Альбац, головний редактор і головний виконавчий директор The New Times; Рибаль аль-Асад, засновник і голова фонду Iman; Руслан Грінберг, директор Інституту економіки Російської академії наук; Артур Лаффер, засновник і голова Laffer Associates і Laffer Investments; Бернар-Анрі Леві, філософ і письменник, директор La Règle Du Jeu; Пітер Померанцев, старший науковий співробітник Форуму “Країни перехідного періоду”, інститут Legatum; Лоуренс Р. Саммерс, професор університету Чарльза В. Еліота, Гарвардський інститут державного управління імені Джона Ф. Кеннеді; Тімоті Снайдер, професор історії, Єльський університет; Домінік Стросс-Кан, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (2007 – 2011); Ян Тейлор, президент і виконавчий директор Vitol Holding BV; Максим Тимченко, генеральний директор ТОВ “ДТЕК”; Ендрю Форрест, голова Fortescue Metals Group; Ронні Чан, голова Hang Lung Properties Ltd., та інші.
Крім Президента та Прем’єр-міністра Україну представлятимуть: Айварас Абромавичюс, Міністр економічного розвитку й торгівлі України; Валерія Гонтарева, Голова Національного банку України; Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України; Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України; Віталій Кличко, мер Києва; Андрій Пивоварський, Міністр інфраструктури України; Міхеїл Саакашвілі, голова Одеської обласної державної адміністрації; Давид Сакварелідзе, заступник Генерального прокурора України; Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України; Дмитро Шимків, заступник Глави Адміністрації Президента України; Наталія Яресько, Міністр фінансів України, та інші.
Модераторами 12-ої Щорічної зустрічі YES стануть Гідеон Рахман, старший колумніст міжнародного відділу The Financial Times, і Стівен Сакур, тележурналіст, ведучий програми HARDtalk на BBC.
Учасники форуму прибудуть у Київ 10 вересня. У цей день відбудеться прийом з нагоди відкриття заходу та дискусія на тему “Чого Україна очікує від Європи, а Європа від України”.
Онлайн-трансляція 12-ої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії буде організована на сайті yes-ukraine.org, а також на сайтах медіа-партнерів англійською та українською мовами.
Нагадаємо, зустріч YES2015 відбуваються за сприяння Фонду Віктора Пінчука.