Після російської війни проти України не має залишитися ні тліючий, ні заморожений конфлікт. Україна має повернути все, що Росія тимчасово захопила. Ворог повинен бути покараний за злочин агресії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.
– Тільки очевидний програш агресора, втрата ним усього захопленого та його міжнародно-правова відповідальність за агресію є запобіжниками проти будь-якої війни.
Саме над цим працюють українські дипломати, Офіс президента, урядовці та абсолютно всі, хто залучений до організації глобальної політичної, економічної та юридичної відповіді на російську агресію, зазначив президент.
– Захищаючи нашу державу, ми автоматично захищаємо й усіх, кому вже загрожувала чи ще може загрожувати держава-терорист. І, звичайно, найбільший внесок зараз роблять військові – всі українські герої, які ламають на полі бою російську терористичну машину.
За його словами, Росія продовжує ядерний шантаж, здійснюючи обстріли та мінування об’єктів Запорізької атомної електростанції.
– Вже є відповідні реакції міжнародної спільноти. Але потрібно пришвидшувати дії у відповідь. Росія не зважатиме на слова й занепокоєння. Потрібні нові санкції проти держави-терориста та всієї російської атомної галузі за створення загрози ядерної катастрофи. Світ не має забувати про Чорнобиль і памʼятати, що Запорізька АЕС – найбільша у Європі. Чорнобильська катастрофа – це вибух в одному реакторі, а Запорізька АЕС – це шість енергоблоків.
Глава держави провів переговори з президентом Ботсвани – перші в історії двосторонніх відносин з Україною. За його словами, вони обговорили співпрацю в ООН та в інших міжнародних організаціях.
– Подякував за засудження російської агресії. Запевнив президента, що Україна готова й надалі бути гарантом світової продовольчої безпеки, – переконаний Зеленський.
Український президент зазначив, що триває реалізація зернової експортної ініціативи – сьогодні вперше з 24 лютого вийшов завантажений корабель із порту Південний.
– Наразі є всі шанси для того, щоб забезпечити ритмічність такого експорту. Проте ключове – це, як і в попередні дні, здатність партнерів не допустити будь-яких намагань Росії зірвати експорт і знову загострити світову продовольчу кризу.