PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Кримських парламентаріїв дратує українська мова

Президія кримського парламенту створила робочу групу з моніторингу виконання ст. 10 Конституції України та ст. 10-14 Конституції АР Крим та постанов Верховної Ради Криму, що стосуються забезпечення функціонування державної, російської та інших національних мов у Криму.

Президія кримського парламенту створила робочу групу з моніторингу виконання ст. 10 Конституції України та ст. 10-14 Конституції АР Крим та постанов Верховної Ради Криму, що стосуються забезпечення функціонування державної, російської та інших національних мов у Криму.

Згідно з рішенням президії, робочій групі, яку очолив голова постійної комісії кримського парламенту з питань нормотворчої діяльності та організації Верховної Ради і зв’язків з громадськістю Костянтин Бахарєв, доручено здійснювати моніторинг ситуації щодо забезпечення функціонування державної, російської та інших національних мов у Криму в сферах освіти, культури, фармакології, нотаріату, судочинства, діяльності правоохоронних органів, торгівлі, рекламної діяльності і телерадіомовлення.

Робочій групі доручено регулярно інформувати президію кримського парламенту.

Коментуючи журналістам необхідність прийняття рішення про утворення такої робочої групи, спікер кримського парламенту Володимир Константинов зазначив, що, зокрема, останнім часом органи центральної влади України знову почали направляти кореспонденцію і звернення в органи влади Криму українською мовою, ігноруючи ст. 10 Конституції України та ст. 10-14 Конституції Криму, в якій йдеться про те, що в Криму, поряд з державною, використовується російська та інші мови національного спілкування.

“Нас сьогодні найбільше дратує, що багато міністрів починають звертатися до нас українською мовою. Ми ініціювали створення робочої групи, тому що знову пішло листування (українською мовою), ми знову почали відкочуватися назад. І відновлення цих прав буде для нас дуже важливим завданням”, – сказав В.Константинов.

Він також зазначив, що на першому пленарному засіданні четвертої сесії кримського парламенту, який почне роботу 22 лютого, планується розглянути питання про звернення кримського парламенту до Верховної Ради про підтримку проекту закону України “Про основи державної мовної політики”, який внесений народними депутатами Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченком (фракція Партії регіонів).

“Звичайно, потрібно питання з мовами вирішувати. Поки це питання не буде вирішено, ці проблеми будуть без кінця. Поки кіно в Сімферополі ми не будемо дивитися російською мовою, нічого доброго не буде”, – підкреслив Константинов.//Інтерфакс-Україна

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка