PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Митрополит Володимир визнав, що УПЦ МП розколюється

Митрополит Київський і всієї України Володимир констатував, що Українська православна церква (Московського патріархату) переживає «важкі часи», і залишив за собою “право бути керуючим архієреєм Київської кафедри”.

Митрополит Київський і всієї України Володимир констатував, що Українська православна церква (Московського патріархату) переживає «важкі часи», і залишив за собою “право бути керуючим архієреєм Київської кафедри”.

У своєму зверненні до учасників зборів Київської єпархії, розміщеному на сайті УПЦ (МП)митрополит Володимир відзначив, що крім зовнішніх факторів церква терзають “внутрішні розколи і розбрат, які сіє поміж вірних “князь віку цього”. Він додав, що до всього додаються “внутрішні чвари”.

Предстоятель подякував Священний синод УПЦ “за надану допомогу в управлінні Київської єпархії” при призначенні на час його хвороби тимчасово керуючим єпархією митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, проте заявив, що “залишає за собою право бути керуючим архієреєм Київської кафедри”.

Митрополит Володимир також нагадав, що у свій час рішенням Священного синоду УПЦ Київська єпархія була розділена на ряд вікаріатств, які знаходяться у веденні вікарних єпископів. “Як показала практика, такий стиль управління виявився ефективним і таким, який нас задовольняє. Не дивлячись на нашу часту відсутність у минулому, пов’язану з архіпастирськими візитами, в єпархіальному життя не виникало проблем, з якими не міг би впоратися створений нами апарат управління єпархією”, – сказав він. Митрополит Володимир висловив надію, що такий порядок залишиться і в майбутньому.

Як предстоятель Української православної церкви і керуючий Київської єпархією митрополит Володимир благословив на час його хвороби бути старшим вікарієм міста Києва і Київської єпархії митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла (Лебедя).

Крім того, митрополит Володимир зобов’язав владику Павла всі рішення щодо Київської єпархії приймати колегіально з главами вікаріатств, “подаючи на наше затвердження та підпис”. Канцелярії Київської митрополії запропоновано здійснювати свої функції у звичному режимі, а кореспонденцію і документи для ознайомлення та затвердження “передавати через нашого особистого секретаря”, тобто через архієпископа Олександра (Драбинка).

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка