PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Донецькі інваліди повстали проти водіїв-нахаб

У місті проходить своєрідна акція: люди з обмеженими можливостями звертаються до совісті здорових водіїв автотранспорту і в оригінальний спосіб просять водіїв не паркуватися на місцях для інвалідів.

Донецькі інваліди повстали проти водіїв-нахаб

У місті проходить своєрідна акція: люди з обмеженими можливостями звертаються до совісті здорових водіїв автотранспорту і в оригінальний спосіб просять водіїв не паркуватися на місцях для інвалідів.

 «Автомобіль інваліда» – такий статус у вигляді яскравої наліпки отримує той, хто незаконно припаркувався на місці інваліда. Так жителі Донецька з обмеженими можливостями борються з несумлінними водіями, які займають їхні паркувальні місця.

«Чомусь так склалося, що на тих місцях, які з’являються для інвалідів, ставлять машини абсолютно здорові люди. Ми розуміємо: існує така байдужість до проблем цих людей. І в рамках нашої сьогоднішньої акції просто хочемо звернути увагу нашого суспільства на толерантне ставлення до людей з інвалідністю», – каже голова Донецької обласної правозахисної організації інвалідів Володимир Землянкін.

Водії-порушники виправдовуються, що часом місця для паркування інвалідів позначені нечітко. А подекуди місць для звичайних автомобілів бракує.

Закон таких порушників не карає. Інваліди можуть лише закликати до совісті водіїв. А завдання ДАІ – контролювати безпеку на дорогах.

«На автостоянках, на території об’єктів масового відвідування, або, наприклад, якихось торгівельних центрів, на внутрішніх дворових територіях – державтоінспекція не здійснює контроль на цих територіях. Це відноситься до компетенції самого персоналу цих об’єктів», – говорить старший інспектор відділу організації дорожнього руху Донецького обласного управління ДАІ Володимир Якимчук.

Оштрафувати водія, який постійно займає місце інваліда, можуть тільки власники паркінгу.

«Якщо людина неодноразово була помічена за тим, що ставить, то у нас передбачений штраф. За неправильну парковку 100 грн. штрафу», – каже адміністратор паркінгу Єлисей Болдирев.

На автопаркінгах усіх форм власності має бути не менше ніж 10 відсотків місць для інвалідів – передбачає закон. Аби його виконували, люди з обмеженими можливостями пропонують запровадити офіційні штрафи за неправильне паркування.

//Оксана Ткачова, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка