PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Арабатська стрілка та грязі Сивашу кличуть туристів

Сонце, повітря та вода – наші кращі друзі. А ще цілющі грязі та термальні мінеральні води, – додають на Херсонщині.

Арабатська стрілка та грязі Сивашу кличуть туристів

Сонце, повітря та вода – наші кращі друзі. А ще цілющі грязі та термальні мінеральні води, – додають на Херсонщині.

Регіон відкриває для відвідувачів реабілітаційно-оздоровчі куточки. Зокрема, найдовшу в Європі піщану косу – Арабатську стрілку на заході Азовського моря.

Відпочивальники тутешніх пансіонатів приємно здивовані, дізнавшись про цілющі чорні грязі Сивашу та мінерали в солоному озері.

«Книжечка читається дуже добре. Як поплавочок відчуваєш себе у воді. Можна і позагоряти. На Мертве море не обов’язково їхати. Можна відпочивати тут», – каже відпочивальниця з Києва Валерія Велика.

«Сіра глина і чорні грязі корисні для суглобів. Особливо пенсіонерам», – додає відпочивальниця з Мелитополя Валентина Черномурко.

80-річний Віталій Матковський змалку знає про цілющі грязі. Їх він видобував усе життя. Озера з ропою розробляв ще його батько у 30-х роках минулого століття. Тепер чоловік дає поради курортникам.

«Травму отримав – ногу вдарив, подряпав – побіг, обмився, скупався і все. На вечір вже ти здоровий. Ці грязі наносять товстим шаром. Тонким грязі не лікують. І витримують потрібний час. Грязі не можна давати висихати за жодних умов», – розповідає Віталій.

У 1967-му році на Арабатській косі випадково натрапили на термальні води, коли шукали газ. З кілометрових свердловин почали бити гарячі джерела – температура більше 40-ка градусів. Вода насичена йодом, бромом, сірководнем і хлоридом натрію. Одеський інститут курортології та японські вчені підтвердили лікувальні властивості підземних потоків.

«Три в одному. В одній воді міститься три різних води. Діють на мікроциркулярному рівні: через шкіру вбираються у дрібні капіляри, поступають у всі судини і доносяться до всіх органів», – пояснює директор водолікарні Лариса Поспєлова.

Найдовша в Європі піщана коса ще 7 років тому не мала нормальної дороги. Нині Арабатська стрілка готова приймати туристів. І головна перевага морського курорту – чисте довкілля, бо навколо жодного промислового підприємства.

//Олена Горячева, «ФАКТИ», ICTV

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка