PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Після виборів можуть запровадити 12-годинний робочий день

Новий проект Трудового кодексу, який вже довго обговорюють в парламенті, передбачає перетворення працездатного населення мало не рабів

Після виборів можуть запровадити 12-годинний робочий день

В проекті нового Трудового кодексу, який депутати можутьухвалити після осінніх парламентських виборів, є безліч моментів, що нівелюють права трудящих.

Як пише Газета киевская, документ дозволяє роботодавцю збільшувати робочий день і навантаження. Стаття 143 нового Кодексу дає право встановлювати 12-годинний робочий день.За словами доктора медичних наук і заввідділу Інституту медицини праці Антоніни Нагорної, в документі ніяк не розписані компенсації за чотири години додаткового робочого часу – не передбачено ні відпускних, ні відгулів, ні грошових доплат. Фактично робочий стає залежним від забаганок роботодавця. 12-годинний робочий день – це ще й порушення процесу відновлення організму, прямий шлях до збільшення захворювань.Крім того, в кодексі передбачено збільшення випробувального терміну до шести місяців. Тобто кожні півроку роботодавець може проводити ротацію співробітників, використовуючи майже безкоштовну робочу силу (зарплата на випробувальному терміні зазвичай значно відрізняється від зарплати після нього). Роботодавець отримує право самостійно ухвалювати нормативні акти, обов’язкові для своїх підлеглих. Це означає, що бос може встановити дрес-код, нав’язати мову спілкування, запровадити обов’язкові курси англійської і збирати плату за них.Начальник отримує можливість ухилятися від укладення колективного договору, самостійно регулювати питання організації праці, звільняти матерів і батьків-одинаків, встановлювати в кабінетах та інших робочих місцях відеоспостереження. У кодексі не вказана міра відповідальності за відеозйомку без дозволу і ніяк не регулюється тотальне право роботодавця розпоряджатися видеокомпроматом.Нагадаємо, в травні віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив, що Трудовий кодекс краще ухвалити після виборів. Авторами проекту кодексу є регіонали Василь Хара, Олександр Стоян, Ярослав Сухий. У першому читанні законопроект проголосували в 2008 році, наприкінці 2009-го його підготували до другого читання. Відтоді розгляд документу Верховною Радою постійно відкладається через критику з боку профспілок, громадських організацій і юристів. Основні претензії – лобіювання інтересів роботодавця.

//ЛІГАБізнесІнформ

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка