PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Артист-підпільник: Я танцював перед Гітлером без страху

Керівник підпільної організації виступав перед Гітлером.

Артист-підпільник: Я танцював перед Гітлером без страху

Керівник підпільної організації виступав перед Гітлером.

З того часу, як молодий артист балету Михайло Климчук танцював перед фашистськими очільниками у виставі «Бахчисарайський фонтан», минуло 70 років. Той день пам’ятає до найменших дрібниць, адже за відмову розважати Гітлера могли розстріляти всю трупу.

«Перед Гітлером всі п’єси ставили. Уявіть собі, що Гітлер сидів від нас, авансцена була, і від авансцени вся його братія, він декілька разів їздив тут по Вінниці без конвою», – розповідає артист підпільник Михайло Климчук.

Тоді 20-річний член УПА згуртував довкола себе молодих та старих акторів у вінницькому театрі. Активно поширював інформаційні листівки про німців, переховував підпільників. Михайло Венедиктович відповідав за життя десятків своїх побратимів.

Один із нинішніх керівників театру розповідає, в працях істориків про театральне підпілля знайшла лише захоплені відгуки.

«Театру, як не багато чим в Україні, є чим пишатись, у вас в театрі не було зрадників, люди працювали так, була окупована Вінниця, але вони працювали для свого народу», – розповідає керівник літературно-драматичної частини Вінницького держаного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського Світлана Фицайло.

Артистам театру у війну пощастило, впевнений старенький підпільник. Німці шанували мистецтво і дозволяли грати українські, і навіть радянські п’єси. Та перед самим відходом з Вінниці заборонили українські вистави, побоюючись націоналістичної агітації.

«Йде адаптація до умов, відповідно репертуар до вимог окупантів, але є контакт з глядачем», – розповідає керівник літературно-драматичної частини Вінницького держаного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського Світлана Фицайло.

А от після визволення міста Червоною Армією молодого танцюриста і його побратимів відправили до сталінського табору, як зрадників, що співпрацювали з окупантами. Там підпільник дивом вижив. Та про ці часи Михайло Кличук не любить розповідати.

Людмила Цимбалюк, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка