PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Стара тростянецька фортеця поринула у середньовічні бої

У пошуках адреналіну до Тростянця з’їхалися мужні чоловіки з усієї України.

Стара тростянецька фортеця поринула у середньовічні бої

У пошуках адреналіну до Тростянця з’їхалися мужні чоловіки з усієї України.

В буденному житті вони люди звичайних професій. Та об’єднує їх захоплення минувшиною. Євген – учитель історії. Але щойно вдягає обладунки та бере до рук меча, перетворюється на середньовічного воїна.

«У минулому можна повоювати, а потім дати по голові, і обійнятися з ним, і залишитися друзями, чого немає в повсякденному житті», – розповідає учасник фестивалю Євген Гасан.

Обладунки воїни роблять самі. Шоломи вагою 5 кілограмів іноді замовляють у ковалів, але кольчуги плетуть власноруч. Головне у захисті – прикрити залізом груди та гомілки, вони найбільш вразливі. Правила бою дуже суворі. Дозволено бити мечем, руками та ногами, поки один із супротивників не впаде. Олексій переміг. Він єдиний зі свого війська встояв на ногах, хоча і відбивав напад одразу двох противників.

«Бій був дуже цікавий, але я тренуюся в рукопашному бою, і тому я так довго стояв. І двоє, і троє, в бою чесність відносна», – розповідає учасник фестивалю Олександр Ткаченко.

5 тисяч глядачів у захваті. Кажуть, такого вони не бачили навіть у кіно. Всі епохи змішались на бойовищі, тут зійшлися монгольські орди, англосакси, германці. У видовищі навіть лилася кров. Але судді пильно стежать, аби тих, хто впав, не били і одразу виводили з поля.

«Правила бою – покласти супротивника і не бити по заборонених зонах, в пах, під коліном, і у відкриту частину шиї», – зазначає учасник фестивалю Кирило Погребняк.

Призовий фонд – 40 тисяч гривень. Ці гроші вже 3-й рік поспіль виділяє міська влада.

«Маючи таку пам’ятку архітектури, як ця фортеця, ми повинні були щось робити, треба було дати їй лад, необхідно було надихнути її до життя», – заявляє мер міста Тростянець Юрій Бова.

Глядачі теж могли повправлятись у давніх забавах – стрільбі з лука, гончарному мистецтві та інших середньовічних ремеслах. На Сході України Тростянецька фортеця єдина, що збереглася в доброму стані. Сьогодні місто переживає туристичний бум. Подивитися на місцеві пам’ятки приїжджають з усіх куточків України. Організатори фестивалю впевнені: такі заходи найкраще підтримують цікавість туристів.

Ольга Тамбієва, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка