PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Українські гойдалки стають атракціонами смерті

Третина дитячих атракціонів – небезпечна.

Українські гойдалки стають атракціонами смерті

Третина дитячих атракціонів – небезпечна.

Державна служба промислової безпеки перевірила майже тисячу карусель по всій країні. 340 з них – закрили. Найбільше несправних гойдалок у Криму, Донецьку, Луганську і в Києві. І поки керівництво служби зачитувало небезпечні атракціони, принаймні деякі з них активно катали дітей. 

«7 одиниць заборонені – це «Веселі гірки», «Берізка», «Сюрприз», «Сонечко», «Вітерець», – звітує заступник голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас.

Та незважаючи на всі заборони, «Вітерець» з вітерцем і підозрілим ревом катає дитину.

Працівники розважального парку – небагатослівні. Бачать журналістів – вимикають іржаву карусель, а не менш старий пульт управління замотують шарфом.

Родичі дівчинки лише після приїзду «Фактів» визнають: катали дитину на руїні.

Тимчасовий директор парку розваг запевняє: на початку сезону до деяких атракціонів були зауваження. Але проблеми виправили. І всі документи є. Зокрема і від того ж таки Держгірпромнагляду.

«Проблем немає, є перевірки усіх уповноважених організацій. Є записи у технічних документах», – каже виконувач обов’язків генерального директора парку культури та відпочинку «Нивки» Анатолій Легенький.

Чи є всі дозволи в тій купі документів на каруселі – без юриста не розібратися. Однак чиновники не приховують: на луганську центрифугу, на якій загинули 2 людей, дозволи на експлуатацію були.

«Цей атракціон був перевірений. Точніше, він не вийшов на місце і не переконався у відповідності, але підписав документи про відповідність, за що і поніс покарання», – говорить Степан Дунас.

За 7 років на атракціонах 7 загинули, постраждали 23 людини. Востаннє у Києві, у новенькому парку відпочинку «Тропікал парк» на каруселі просто обірвався трос. І поки чиновники перевірятимуть папери, а не реальний технічний стан усіх атракціонів, трагедій не уникнути.

//Олеся Комарницька, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка