Тиждень тому покрівля над їхнім одноповерховим будинком згоріла посеред ночі майже вщент. Пожежа знищила дерев’яне перекриття та частину майна людей.
Погорільці де змогли, там залатали дірки на горищі поліетиленовою плівкою. І сподіваються на допомогу влади. Грошей на ремонт покрівлі у людей немає. За попередніми підрахунками, на це треба сто тисяч гривень.
«Після пожежі хто як міг, так понакривав клейонками всякими. Хто як міг, полатали всередині дірочки. Але більше ніякого виходу з положення нема. Усі своїми силами. ЖЕК, мерія – нічого нам не допомогли, щоб перекрити у першу чергу», розповідає житель Ужгорода Віктор Трембашевський.
Будинку – вже понад сто років і 20 років він аварійний. У квартирах нема газу, води та каналізації. Через пожежу залишилися ще й без світла. Погорільці бояться дощу, вода заливає стіни та підлогу. 38-річна Валентина Юричко живе у бараку з народження. Іншого безпечного житла, куди б переселилася з трьома дітьми, немає.
«Там всюди, потом тут, посередині, біля вікна… всюди тече, повністю всюди. Ставимо тазики, які каструлі маю, викладаю. Щоб не протекло тут нічого. Нема де спати, кухні нема. Нічого нема. Варю їсти на вулиці», жаліється жителька Ужгорода Валентина Юричко.
Міський голова Ужгорода запевняє: людей влада не залишить напризволяще. Дах над будинком відновлять. Уже створили спеціальну комісію.
«На днях будуть починати це робити. Тому що інженери мають врахувати, що це за будинок.Є фундамент, нема фундаменту. Як загружати кришу і так далі. Це треба хоча би два дні. Вчора була комісія», запевняє міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов.
Але переселити погорільців нікуди. У місті п’ять тисяч сімей у черзі на житло.
//Світлана Ковбиця, «Факти», ICTV