Народна королева столичного столу – котлета по-київськи популярна як в дорогих ресторанах, так і закладах швидкого харчування. За день кухарі ліплять їх до тисячі штук. Мають класичні рецепти і власні секрети.
«Масло лише 82%. Якщо менша жирність, масло відшаровується і виходить сироватка, і котлета розривається», – розповідає технолог Людмила Сомко.
Італієць Ніколо Россі готує класичну котлету по-київськи, лише розмір нестандартний і замість соусу – сметана. В іноземців – це улюблена страва.
«Ми робимо маленькі порції бо вони зручні для споживання. Готуємо за традиційним рецептом – масло, кріп, лимонний сік, курка та сухарі. А ще – золоте правило – руки треба змочувати у холодній воді – тоді масло ліпитиметься добре», – каже головний шеф – кухар готелю Ніколо Россі.
Ведучий кулінарного шоу на «ICTV» шеф-кухар Юрій Приємський радить не боятися експериментувати. Котлету можна начинити зеленню, сиром або грибами.
«Ми на проекті, коли спробували з базиліковим маслом, помідорами і сиром, вийшло дуже смачно. Вийшла котлета по-київськи, але з італійським смаком. Якщо зробити грибне масло всередину, теж буде смачно. Новий смак треба пробувати», – говорить ведучий кулінарного шоу «Основний інстинкт» Юрій Приємський.
Та не лише смаком відома на увесь світ котлета по-київськи. Церемонія її подачі до столу теж була особлива, котлету робили з кісточкою, на неї вдягали папільйотку – це для зручності їсти руками.
А ще – за радянських часів перш ніж подати котлету, офіціант розповідав відвідувачу, як правильно її їсти. Адже класична котлета по – київськи – з сюрпризом. Якщо різко натиснути на неї ножем чи виделкою – маслом забризкаєте все навкруги. Тому насолоджуватись цією стравою слід без поспіху.
Кажуть, свого часу іноземні фірми, відправляючи туристів до СРСР, навіть заносили до путівника попередження про обережне поводження з котлетами по-київськи. Кухарі жартують – через бажання спробувати відому страву та необізнаність, у ті часи вишукану сукню зіпсувала не одна дамочка.