Луцьк усю ніч боровся зі стихією. Місто затопило на 2 метри (відео)

Луцьк усю ніч боровся зі стихією. Місто затопило на 2 метри (відео)

Дощ із градом затопив Луцьк. Через шалену зливу було паралізовано транспортне сполучення. Сильний вітер повалив чимало дерев, у місті немає світла. Підтопило більшість житлових та господарських споруд і підвалів.

За дві години випала місячна норма опадів, зливові системи не впоралися з такою кількістю води. Подекуди з люків били фонтани. У підвалах Луцької міської лікарні рівень води – до двох метрів.

У лікарні ніхто не постраждав, заплановані операції не зупиняли, рятувальники постійно відкачують воду з підвалу. Та її рівень не спадав півночі, бо міська лікарня у низині, і сюди течуть дощові потоки з найближчих вулиць.  

«Така ситуація за останні 30 років, мабуть, хоча незважаючи на цю ситуацію лікарня працює постійно. Без перебоїв працював операційний блок, лікувальний корпус», – каже заступник головного лікаря Луцької міської лікарні Володимир Шендебило.

Залило також підвальні приміщення обласної дитячої лікарні, двох шкіл та управління казначейства.

«Всі сили , які є в гарнізоні , і гарнізонів, які розташовані недалеко від міста Луцька, ми також залучили. Практично вся техніка працює на об’єктах», – розповідає заступник начальника управління ДСНС України у Волинській області Анатолій Свірський.

Поки рятувальники збивалися з ніг, відкачуючи воду з лікарень і шкіл, їм як могли допомагали городяни. Вони витягнули із затопленого авто п’яного водія, який ледь не потонув.

Особливо потерпає приватний сектор. Вода залила багато хат і господарських приміщень та усі городи. Валентина Левчук усю ніч разом із чоловіком боролася з потопом.

«В сараї води було козі по шию. Я там зірвала верх і звідти її хотіла за роги витягти, але не змогла. То тато прийшов і вже її звільнив», – говорить потерпіла від негоди Валентина Левчук.

Телефон гарячої лінії в місті не змовкає. Та на всі виклики приїхати не змозі, надто багато роботи, до якої залучені всі шість десятків  рятувальників і спецтехніка Служби Надзвичайних ситуацій в області.

Збитки від негоди ще не рахували, а старожили згадують: подібний потоп був  далекого 1961 року.

//ICTV, Факти, Маріам Оганнисян

Категорії: Суспільство