Журналіст Роман Бочкала на своїй сторінці у Facebook пише про невідомих захисників Криму, які були готові до кінця тримати оборону від російських військ.
“300 спартанців – історія з життя. Такими спартанцями був гірсько-піхотний батальйон 36-ї бригади берегової оборони (с. Перевальне). Комбат Юрій Головашенко – єдиний, хто рік тому відмовився здавати зброю. Коли в Криму його вже склали всі українські військові. Коли вже пройшов “референдум”, над бригадою – російський прапор, а комбриг Сергій Стороженко – зрадник. Комбат і його бійці продовжували нести службу відповідно до статуту”, – пише журналіст.
Читайте: Кримчанам, які відслужили у ВСУ, не довірили нести “русский мир”
“Входи в казарму заклали мішками з піском. Запаслися водою і боєприпасами, зайняли кругову оборону і замінували техніку. Снайпера на позиціях. Спали на ящиках з БК, не випускаючи автоматів з рук. Чекали штурму. Кулеметні стрічки застеляли коридори. Все видно на фото. Вони публікуються вперше. Скласти зброю Юру вмовили свої ж – вище командування армії”, – повідомляє Бочкала.
Нагадаємо, в кінці лютого – на початку березня 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів.
Читайте: На парад Перемоги в Москві не пустять ветеранів
16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.
Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали дане голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.
Після цього США і ЄС ввели низку економічних санкцій щодо Росії.
Раніше в одному з фрагментів цього ж фільму Путін заявляв, що рішення про можливе приєднання Криму загрозою «ковзанки націоналістів».
11 березня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Мін’юсту долучити до позову проти Росії трейлер російського документального фільму «Крым. Путь на Родину».
Фото: facebook.com/bochkala