
Напередодні на позачерговому засіданні Верховної Ради нардепи прийняли в першому читанні документ про внесення змін до Конституції щодо децентралізації. Документ підтримали 265 депутатів. Самопоміч і Радикальна партія відмовилися голосувати, голоси дала опозиція.
За словами політолога Михайла Басараба, найбільшу дискусію в суспільстві викликав пункт 18 перехідних положень, який передбачає особливості місцевого самоврядування для окремих районів Донецької та Луганської областей.
Читайте: Боєць Нацгвардії загинув під Радою не від гранати
– Цю одну норму просунули під величезним пакетом децентралізаційних поправок. Її небезпека в тому, що вона відправляє нас до спеціального закону, яким регулюється особливе самоврядування на території Донецької та Луганської областей, що був прийнятий ще у вересні минулого року, – розповів політолог Ранку у великому місті.
За його словами, цим законом передбачено амністію бойовикам, участь України у відновленні зруйнованої інфраструктури на Донбасі, сприяння в налагодженні співпраці цих районів з прикордонними областями Росії, тощо.
– Є важливий момент, який президент і його команда використовують на пояснення своїх дій: ці норми вступлять у дію після проведення виборів на окупованих територіях, але ж як можна провести вибори за українським законодавством на окупованих територіях?, – запитує Басараб.
На його думку, з огляду на сьогоднішню дискусію в суспільстві, під час чергового розгляду в парламенті набрати 300 голосів закону про децентралізацію буде доволі складно.