Моторошні подробиці трагедії у Затоці: брат пішов під воду на очах у брата (ВІДЕО)

Моторошні подробиці трагедії у Затоці: брат пішов під воду на очах у брата (ВІДЕО)

Уже оголошено про підозру капітану прогулянкового катера Іволга, який напередодні затонув поблизу курортної Затоки на Одещині. Про це повідомив заступник прокурора області Олег Жученко.

За його словами, власник компанії-перевізника не ховається від слідства, він встановлений, проводяться слідчі дії. А радниця голови обладміністрації Марія Гайдар додала, що у трагедії винуватий не лише володар судна.

Читайте: Рятувальники не могли допомогти судну у Затоці через нерозведений міст

– Прикордонники не перевірили склад, наявність усього необхідного для порятунку. Не було рятувальних жилетів, рятувальних човнів, – зазначила Гайдар.

Водночас, в МВС назвали остаточну кількість людей, які перебували на борту – 36, із них 14 загинули.

Олександр – один зі вцілілих пасажирів катера Іволга. Порибалити приїхав із друзями з Кіровограда. На водолазне судно Іволга піднялися такі ж компанії рибалок із Одеси, Іллічівська і Києва. Коли зранку виходили в море, вже штормило, а коли поверталися, метрів за п’ятсот до берега вітер посилився.

Після того, як судно перекинулося, люди самі розривали стропи рятувального плоту, тут помістилося 13 осіб, адже саме стільки може взяти на борт такий водолазний катер. Олександр каже, в трюмі було повно рятувальних жилетів, але жоден із них не виплив.

Капітан не встиг подати сигнал SOS і про біду рятувальників сповістили мобільним телефоном.

– Після надходження сигналу на 13-й хвилині підрозділу державної служби були на березі, оповіщення сталося швидко, чітко, всі підрозділи, які повинні були брати участь, починаючи з координації Міністерства інфраструктури, свої завдання виконали, – звітує начальник ГУ ДСНС України в Одеській області Віктор Федорчак.

Читайте: Оприлюднено список тих, хто вижив у Затоці (ФОТО)

Та очевидці стверджують, що рятувальники спочатку просто спостерігали на березі, як пасажири потонулого катера намагаються дістатися суходолу. Тим часом, на допомогу людям поспішали місцеві жителі. 

– Ми вже бігли. Там їх витягали. По дорозі вже їх роздягали, тому що у них було дуже сильне переохолодження, стрес. Дівчина одна, їй було дуже погано, тому що вона не знала, де чоловік – живий не живий, бо його не було на плоту. Весь час її трясло дуже сильно, – розповідає рятівниця пасажирів Валентина Ластовецька.

Чоловік цієї дівчини загинув, а її затягнув на пліт незнайомий хлопець. 

Аварія розділила родини на вцілілих і загиблих – брат пішов під воду на очах у брата. Врятований син не знайшов серед живих батька.

Олександр чекав допомоги у крижаній воді майже півтори години, вчепившись за якір. Його та ще вісьмох пасажирів підібрав приватний рибальський катер. А у той час рятувальний буксир був у лимані за десять хвилин ходу від місця аварії, але не міг вийти, адже для цього треба було розвести міст. Багато запитань у слідства і до службовців, які дозволили вихід у море втричі перевантаженого судна. 

До міської лікарні Білгород-Дністровського одразу після аварії доправили 20 постраждалих, нині майже всі вони виписані.

Читайте: Трагедія в Затоці: сигнал SOS не подавали, рятуватися було нічим, а капітан втік

26-річний капітан судна заарештований. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ознаками статті про порушення правил експлуатації водного транспорту. Тепер капітану загрожує десятирічне ув’язнення.

Тим часом рятувальна операція триває.

– Зараз треба вирішити завдання з підйому судна з каналу, тому що воно не тільки загрожує безпеці судноплавства, але там всередині можуть знаходитися, теоретичн можуть знаходитися тіла, – сказав заступник голови слідчої комісії з вивчення обставин аварії Іволги Юрій Васьков.

Найближчим часом у власників катерів будуть перевірені ліцензії, також у приморських районах проведуть навчання з порятунку людей у подібних ситуаціях. // Олена Мілова, Факти, ICTV

Лілія Стрілець головна редакторка
Категорії: Суспільство