Верховна Рада України внесла антидискримінаційну поправку до Кодексу законів про працю.
На підтримку законопроекту №3442 проголосували 234 народних депутата.
– Жодних однополих браків в Україні бути не може – це моя позиція і позиція фракції, – заявив після голосування голова Верховної Ради Володимир Гройсман.
Читайте: Femen влаштували акцію під Верховною Радою (ФОТО 18+)
Нагадаємо, 10 листопада Верховна Рада ухвалила низку законів, які необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС. Зокрема, прийнято закон про арешт майна, отриманого злочинним шляхом; закон про спецконфіскацію, закон про уточнення підслідності органів досудового розслідування; закон про створення Національного агентства з розшуку та управління активами, одержаними злочинним шляхом.
Також у першому читанні прийнято законопроект із безвізового пакету щодо негайного розгляду судами позовів про примусове видворення чи затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців або осіб без громадянства.
5 листопада ВР в першому читанні ухвалила новий Трудовий кодекс, проте тоді депутати не внесли до тексту законопроекту норму, яка б протидіяла дискримінації на роботі. Сьогодні депутати також чотири рази не змогли проголосувати за цю поправку, після чого пішли на перерву.
Читайте: США закликають Росію реструктуризувати борг України
Ухваленим законопроектом забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
Прийняття цього закону забезпечить приведення законодавства України у відповідність з актами права ЄС, виконання рекомендацій Європейської Комісії, наданих у рамках моніторингу реалізації Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, за результатами останньої експертної місії в України у вересні 2015 року.