Фермери розпочали всеукраїнський аграрний страйк, у понеділок паралізувавши автотраси в різних куточках України.
Учора аграрії та сільгосптехніка заблокували низку доріг на межі Хмельницької, Вінницької та Тернопільської областей, а також трасу на Одесу з Києва поблизу Василькова. Повідомляється, що за десять хвилин в смт Війтківці в Хмельницькій області зібралась пробка на декілька кілометрів.
Було перекрито також кордон Чернівецької області.
Згідно з інформацією учасників Всеукраїнської аграрної ради, аграрії та їхня сільгосптехніка у понеділок заблокувала дорогу Умань-Тернопіль.
Читайте: Факти 2015 року: ЛОНГРІД
Сільгоспвиробники виступають проти скасування спеціального режиму оподаткування доти, поки в законодавстві присутні норми, що дискримінують платників податків з формальних підстав і створюють підґрунтя для корупції, а також поки уряд на ділі не доведе готовність відшкодовувати ПДВ вчасно і в повному обсязі.
– Виступаючи за скасування спеціального режиму ПДВ уряд обіцяв відновити відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Однак, як стало зрозуміло в ході обговорення законопроекту в парламенті, це виявилося обманом, – зазначено у зверненні аграрних асоціацій до президента.
Відкрите звернення громадських профільних організацій до президента України підписали: Асоціація виробників молока, асоціація Свинарі України, Аграрний Союз, ВГО Українська аграрна конфедерація, Асоціація Теплиці України, Національна асоціація цукровиків України, Українська асоціація виробників картоплі, Асоціація фермерів і приватних землевласників, асоціації тваринників України.
Ось які зміни до Податкового кодексу були внесені Верховною Радою 24 грудня:
згідно змін, зокрема, скорочено термін застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства на один рік – до 1 січня 2017 року, до того ж в “урізаному” режимі. Запроваджується диференціація пропорцій розподілу задекларованих сум ПДВ на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств та до державного бюджету залежно від напрямку діяльності, а саме:
– по операціях із продукцією тваринництва (реалізація великої рогатої худоби та молока) – 20 % перераховується до бюджету і 80 % на спеціальний рахунок сільгосппідприємств;
– у галузі рослинництва по операціях із зерновими та технічними культурами – у розмірі 85% до бюджету і лише 15% залишається у розпорядженні сільгоспвиробника;
– по всіх інших операціях з сільськогосподарськими товарами/послугами– 50% до бюджету та 50 % на спеціальний рахунок сільгоспвиробника.
Крім того, для сільськогосподарських підприємств – платників єдиного податку 4 групи з 1 січня 2016 року збільшуються ставки податку в 1,8 рази.
Ситуацію зі страйком для Фактів ICTV прокоментував президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе:
– Запровадження таких норм для сільськогосподарських підприємств є неприйнятним та призведе до втрати обігових коштів, зниження конкурентоспроможності аграрного бізнесу, підвищення собівартості сільськогосподарської продукції. Збільшення ставок єдиного податку та індексація бази оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників у 2015 році уже призвела до негативних наслідків у сільському господарстві.
Він також нагадав, що діюча у 2015 році система спеціального режиму оподаткування ПДВ відповідає правилам та вимогам СОТ, а збереження до 1 січня 2018 року чинної системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників передбачено і Коаліційною Угодою та Планом заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку Україна-2020.
– Ми неодноразово висловлювали свою позицію щодо неприйнятності запровадження для сільськогосподарського сектору економіки загального режиму оподаткування та наголошували, що без впровадження чітко регламентованих компенсаторів бюджетної підтримки розвитку сільськогосподарських підприємств скасування спеціального режиму ПДВ або обмеження у його застосуванні є передчасним. На жаль, голос бізнесу та громадських організацій не було почуто чи просто проігноровано. І вже в даний час ми бачимо негативну реакцію на прийняті зміни представниками аграрного сектору економіки. Відміна пільг в оподаткуванні аграрних підприємств та збільшення ставок податків стануть “вироком” для сільськогосподарської галузі, – резюмував Грігол Катамадзе.