Поки десятки тисяч військовослужбовців по всій країні туляться в занедбаних гуртожитках, казармах і напівживих спорудах, високі чини та наближені до них гребуть квартиру за квартирою, продають чи здають, а собі зводять палаци, йдеться у сюжеті Дістало!.
В Міністерстві оборони про те все знають. Але палець об палець не вдарять. Приміром, колишній начальник столичного квартирного управління полковник Євсігнєєв отримав аж чотири квартири від держави. І нині далі спокійно трудиться на вищій посаді.
Начальника львівського квартирно-експлуатаційного управління показово, на камери, упіймали на хабарі. Та коли галас вщух, він швидко опинився на волі.
Як в країні, де триває війна, можна дерибанити житло військових і навіть не червоніти, добре видно в самісінькому центрі столиці, на вулиці Грушевського. По вартості ця земля коштує мільярд доларів.
Читайте: Няня-вбивця розповіла, як вона це зробила (ФОТО)
– Інвестори за оцю площадку в центрі Києва, в Маріїнському парку, фактично над метро Арсенальна, мали віддати 130 квартир. В результаті жодної квартири Міноборони не отримало. Тут отримав квартиру генерал Онофрійчук, тут отримали з воєнної прокуратури генерали, тобто вся верхівка Генпрокуратури та плюс депутати Верховної Ради, – розповідає Володимир Тимофієв, член громадської ради при Міністерстві оборони України.
Це одна зі схем. Ось інша – не менш популярна. Безперебійно працювала як при попередниках, так і при нинішньому керівництві Міністерства оборони.
– Отримують службове житло, потім вони його розслужбовують, потім приватизують, потім після приватизації розходяться зі своєю другою половиною, знову перетворюють його на комунальну власність, йдуть з цього житла і знову отримують службове житло, – говорить Ніна Карапетян, член житлової комісії Київського гарнізону.
Нагадаємо, статус учасника бойових дій станом на сьогодні отримав 126731 військовослужбовець та працівник Збройних сил України.
Про справедливість від Міноборони дивіться далі у сюжеті.